Radio Asymetria

post-header

Po raz czwarty w Płocku wydarzy się Cud nad Wisłą! Zlot pojazdów wojskowych, militarnych, terenowych, a do tego zabytkowych. Szykuje się nie lada gratka. To czwarte nieformalne spotkanie miłośników historii i motoryzacji Płocku. Poniżej zapis rozmowy z Andrzejem Łukasiakiem i Adamem Łukasiakiem, organizatorami spotkania oraz garść info i zaproszenie do udziału w tej imprezie.

Z organizatorami wydarzenia Adamem i Andrzejem Łukasiak rozmawia Sezon

Ulicami miasta przejedzie parada pojazdów wojskowych, militarnych, terenowych, a do tego często zabytkowych. Będzie też sporo historii, zwłaszcza tej związanej z Obroną Płocka, a do tego konkursy i atrakcje dla miłośników zlotów.

fot. fb organizatorów

Jak mówią organizatorzy, co roku wydarzenie przyciąga wiele osób z całej Polski zainteresowanych tematami militarnymi i historycznymi.

W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 26-28 lipca na terenie przy torze motocrossowym, obok Mostu Solidarności w pobliżu ul. Dobrzykowskiej i ul. Przeprawa – mówi Adam Łukasiak, organizator zlotu.

gościem specjalny Wam tegorocznego zlotu będzie znany wszystkim rudy …

Adam dodaje, że zlot „Cud nad Wisłą” to ponownie okazja do bliższego poznania militarnych często zabytkowych pojazdów, jak również tych terenowych. Ponadto to również promocja regionu płockiego i Płocka. Jest co promować od historii po piękną okolicę.

Co roku wydarzenie przyciąga mnóstwo osób z całej Polski, zainteresowanych tematami militarnymi, wojskowymi i historycznymi. Podczas wydarzenia można liczyć na wiele atrakcji na terenie obozowiska oraz Płocka. „Cud nad Wisłą” jest okazją do przeżycia niezapomnianych chwil.

materiał organizatorów zlotu

W każdym kolejnym roku docieramy do coraz większego grona zainteresowanych z całej Polski, jak również zza granicy. Zlot ma na celu upamiętnienie i rozpowszechnienie treści historycznych związanych z pojazdami, w szczególności militarnymi i terenowymi, regionem płockim i miastem Płock, promocję walorów historycznych, turystycznych, krajobrazowych i przyrodniczych naszego regionu. Szczególną uwagę zwracamy na obronę Płocka w roku 1920 – opisują organizatorzy: Andrzej Łukasiak i Adam Łukasiak.

Harmonogram
26 lipca

rozpoczęcie wydarzenia
integracja dla uczestników zlotu
gry i konkursy


27 lipca

gry i konkursy dla młodszych i starszych w tematyce militarno-zlotowej
przejażdżki
przejazd przez miasto i inne atrakcje


28 lipca

Zakończenie zlotu

A jak było rok temu? Zapraszamy do obejrzenia galerii wydarzenia z roku 2023 oraz posłuchania podsumowania ubiegłorocznego wydarzenia.

CUD NAD WISŁĄ w sieci

Poprzedni
Następny
Polecane
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *