Radio Asymetria

post-header

Przedstawiam Wam kolejną odsłonę audycji „Wehikułem czasu po Polsce”. W dzisiejszej odsłonie jak zawsze bardzo dużo, bardzo dobrej polskiej muzyki. Jednym z zespołów, na jaki chciałbym zwrócić wasza uwagę to toruński zespół „KAJOA”.

KAJOA – archiwum własne zespołu.

KAJOA jest toruńskim zespołem rockowym po reaktywacji . To doświadczeni muzycy, którzy współpracowali m.in z Mateuszem Pospieszalskim, Sławkiem Uniatowskim, Natalią Niemen czy Violą Brzezińską, zaś wokalistka udzielała się wokalnie na płytach zespołu Kobranocka czy Atrakcyjny Kazimierz.

Stały skład zespołu:

  • Iwona Zuchniak – wokal
  • Michał Maliszewski – gitara
  • Artur Działdowski – bas
  • Jacek Leśniewski – perkusja

Więcej o zespole w audycji. Poniżej znajdziecie linki do ich utworów na YouTube oraz do całej płyty zamieszczonej na Spotify.

https://open.spotify.com/album/79vXr8vdAXOOo05bwUM2gm

KAJOA – Mimo wszystko
KAJOA- Fale
KAJOA – Jutro

Dla tych, którym przypada do gustu muzyka proponowana przez grupę KAJOA, śpieszymy z informacją o koncertach jakie ten zespół będzie grał:

  • 23.09.2023 – Klub Wooltura w Łodzi, start godzina 19:00
  • 25.11.2023 – Klub Dwa Światy w Toruniu, start godzina 19:00

Co po za tym w audycji?

Będziecie mieli niepowtarzalną okazje usłyszeć utwór „Szczęśliwej drogi już czas” ale nie w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego a zespołu VOX. Trzeba przyznać, że utwór ten brzmi zupełnie inaczej w tym wykonaniu, tym bardziej biorąc pod uwagę, że główny założyciel zespołu VOX Witold Paszt już nie żyje.

Będą śpiewające młode Kobiety. Będą zespoły punk rockowe i wiele innych, na które warto zwrócić uwagę i poszperać trochę w internetach szukając więcej informacji o ich twórczości.

Jeszcze tak na koniec napiszę, że jeśli macie jakiś zespół polski, który waszym zdaniem należy zaprezentować w audycji „Wehikułem czasu po Polsce” to. zapraszam do kontaktu pod adresem [email protected]
Na pewno wezmę to pod uwagę w kolejnych odcinkach audycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *