Radio Asymetria

post-header

Dzisiaj ZAMILSKA dzieli się nowym singlem NO GODS, stworzonym we współpracy z Łukaszem Pachem, frontmanem grindcoreowego zespołu Hostia.  To połączenie dwóch bezkompromisowych artystów, którzy tworzą muzykę różną, ale ze wspólnym mianownikiem – surowe, industrialne brzmienie Zamilskiej doskonale komplementuje niski, agresywny growl Pacha.

Photo: Agata Hudomięt

No Gods to manifest niezależności w czasach dominacji mediów społecznościowych. Konfrontuje powszechny trend samozwańczych psychologów, którzy wykorzystują słabości innych dla osobistych korzyści. To także symbol autentyczności i wytrwałości. Na tle fałszywych proroków i papierowych bożków, przekaz utworu wybrzmiewa mocno: zachęca do odrzucenia konformizmu i przyjęcia własnych, unikalnych prawd.

To nie jest jednorazowa współpraca. Nowy track to kontynuacja, w 2022 ukazał się już remiks w wykonaniu Zamilskiej do utworu Hostii „Chvrch Bvrners”.

Music by Zamilska Lyrics by Łukasz „Pachu” Pach Mixed by Haldor Grunberg | Satanic Audio and Zamilska Produced by Zamilska Mastered by Tom Meyer (Master & Servant, Hamburg) Published by District 6 Music Concept and video editing by Zamilska Untuned Records

Muzyka ZAMILSKIEJ rozpoznawalna jest poprzez ciężkie, rytmiczne, wypełnione basem brzmienia. Pierwsze skojarzenie: techno. Jednak jej muzyka wybiega poza definicje tego gatunku, oscylując pomiędzy elektroniką, world music a noisem. Każdy koncert ZAMILSKIEJ to żywiołowa dawka monstrualnego basu i potężnych bitów, wprowadzająca publiczność w taneczny trans. Grał jej utwory w swoim programie radiowym w BBC sam Iggy Pop, ale też Mary Anne Hobbs i Tom Ravenscroft. Jej „FuckFray” Nine Inch Nails umieściło na swojej oficjalnej playliście muzycznych rekomendacji na Spotify. Muzyka ZAMILSKIEJ pojawiła się w najgorętszej grze komputerowej sezonu: RUINERZE (soundtrack nagrodzony statuetką DIGITAL DRAGONS 2018), ale też w nagrodzonym w Cannes krótkometrażowym „Najpiękniejsze Fajerwerki Ever” Aleksandry Terpińskiej. W 2018 Remix utwóru Gazelle Twin w wykonaniu ZAMILSKIEJ zasilił ścieżkę dźwiękową serialu ABC „How to Get Away With Murder”. ZAMILSKA stworzyła też muzykę na potrzeby filmu dokumentalnego „Turyści” pokazywanego na festiwalach polskich i zagranicznych. Na swoim koncie ma też debiut producencki: utwór „Dzielne Kobiety” Pauliny Przybysz. Za album, na którym znalazła się ta piosenka”, Przybysz otrzymała statuetkę FRYDERYKA 2017. Debiutowała utworami Quarrel i Duel 35 (który rozbrzmiał nawet podczas pokazu domu mody Dior w Tokyo). Pierwszy album, Untune, z 2014 umożliwił jej zaistnienie na rynku muzycznym nie tylko w Polsce, ale też za granicą, i występy w całej Europie. Drugie wydawnictwo, Undone z 2016, nominowane było do Fryderyka w kategorii „Elektronika”. W 2017 natomiast ukazał się singiel „Closer” z gościnnym wokalnym udziałem RESINY, jedynej polskiej artystki wydającej w brytyjskiej wytwórni FatCat Records. Najnowszy album Uncovered z 2019 bardzo entuzjastycznie przyjęty w Polsce i zagranicą również nominowany został do Fryderyka w kategorii „Elektronika”. W 2019 roku spełniło się też jedno z marzeń Zamilskiej: jej remix utworu “Cages” znalazł się na płycie z remiksami samej Pauli Temple. Na dodatek do zremiksowania jednego ze swoich przebojów zaprosiła również Zamilską grupa Editors (remiks “Black Gold”).

ZAMILSKA chętnie tworzy dla i z innymi artystami. Warto wspomnieć kolaborację z Nosowską przy okazji projektu „POWROTY” ELECTRONIC BEATS, czyli remix „Jeśli Wiesz Co Chcę Powiedzieć”, ale też z Marią Peszek, dla której ZAMILSKA wykonała remix utworu „Sorry Polsko”. Na zaproszenie radiowej Czwórki narodziła się współpraca z Quebonafide i ich wspólny utwór „Święty Spokój” nagrany w ramach cyklu Żywy Gig. Warto wymienić też remiks utworu zespołu death metalowego Hostia. W 2017 ZAMILSKA była częścią Orkiestry Męskiego Grania pod kierownictwem artystycznym Organka. Ciekawym wyzwaniem było dla ZAMILSKIEJ stworzenie oprawy muzycznej do pokazu mody „Hold the Rivers” projektanta Michała Szulca.
W 2023 na platformie Netflix ukazał się film pt „Dzień Matki” w reżyserii Mateusza Rakowicza, którego ścieżka dźwiękowa stworzona została w całości przez Zamilską. Film w pierwszym tygodniu od premiery był w na szczycie Global Top 10 Netflixa, a muzyka do niego została nominowana do Fryderyka. ZAMILSKA wróciła również na antenę radiowa ze swoją autorską audycją „Pełne Spektrum”. Można ją usłyszeć co czwartek w radiu 357.

Streaming:
http://foun .ee/zamilska_spotify

https://found.ee/zamilska_tidal

Social Media:
https://www.facebook.com/zamilska Twitter @zamilska
instagram @zamilska
bandcamp: zamilskaofficial.bandcamp.com
www.zamilska.com

Materiał dzięki:

Ola

Poprzedni
Następny
Polecane
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *