Radio Asymetria

post-header

Trzynasty w piątek, jedna z ulubionych kombinacji daty z dniem tygodnia Sezona. Dzień szczególny więc i wydanie 38 odsłony Activ Rock Show szczególne, wytworne i dla koneserów dobrej muzyki. Zaczynamy artystą, który grany jest tylko w rozgłośniach niszowych, komercha po niego nie sięga, a jest to postać szczególna, której dokonań nie sposób przemilczeć. BARCLAY JAMES HARVEST jest jednym z najdłużej czynnie funkcjonujących zespołów na rynku muzycznym. Jego początki sięgają 1966 roku, a dyskografia grupy obejmuje ponad pięćdziesiąt tytułów. Trzy perełki z jego bogatego zbioru dziś w Asymetrii. Następnie Sezon zaprasza do Bunkra, a właściwie to przyprosi o wyskoczenie z autobusu bo kierowca kłamie. Polski punk to bardzo ciężki temat. Między młodym undergroundem, gwiazdami lat osiemdziesiątych, które dalej nie zauważyły, że czas idzie do przodu i kilkoma legendami, które mają jeszcze coś do powiedzenia, pozostają spore luki wypełnione alko punkiem i powtarzanymi banałami. Na szczęście BUNKIER wymyka się tym ramkom i podziałom. Za młody na legendę walki z komuną, zbyt znany na całkowite podziemie zbyt niebanalny na wypełniacz lineup’u.

Po rytmicznym i energetycznym punku Sezon zwalania z Blackmores Night. Dajemy Wam przeżyć tę piękną wersję 'Shadow Of The Moon’ z namii. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam tak samo jak nam. Uważamy, że te piosenki są wciąż ponadczasowe… A po tym pięknym akcencie coś z klasyki … U2. Ostatni album studyjny U2 miał swoją premierę w 2017 roku. Fani nie ukrywali nawet, że liczyli na to, że 2023 rok będzie należał do zespołu, że przygotuje on coś na miarę genialnych “Achtung Baby”, “Zooropa” czy “Pop” – chcieli czegoś świeżego, nowego początku. Świat dostał za to… kompozycje już dobrze znane, a efekt tego jest naprawdę… średni, zresztą oceńcie sami.

Na zakończenie spotkania w 38 wydaniu Activ Rock Show coś nie tuzinkowego, jeśli by nie powiedzieć, że miazga. The Doors – Paris Blues, czyli ostatni znany niewydany utwór The Doors, zapowiada bluesową kompilację nieistniejącej już grupy, która ukażała się 25 listopada 2022roku  z okazji Records Store Day’s Black Friday. O „Paris Blues” przez lata wśród fanów zespołu krążyły legendy. Dziś ta legenda premierowo w Asymetrii. Zapraszamy na wytrawną stawę muzyczną z pikantnymi odcieniami ciętego komentarza i recenzji Sezona.

Playlista:

 1. Barclay James Harvest – Too Much On Your Plate (2022 Remaster)
 2. Barclay James Harvest – She Said (1973 Quadrophonic SQ Stereo Mix, 2022 Remaster)
 3. Barclay James Harvest – Mocking Bird (First Version, May 1970, New Stereo Mix)
 4. Bunkier – Generał
 5. Bunkier – Wyskocz z autobusu
 6. Bunkier – Co za dziwny stan
 7. Blackmores Night – Shadow of the Moon (25th Anniversary New Mix)
 8. Blackmores Night – Be Mine Tonight (25th Anniversary New Mix) 
 9. Blackmores Night – Mond Tanz (25Th Anniversary New Mix)
 10. Blackmores Night – Greensleeves (25th Anniversary New Mix)
 11. U2 – Desire
 12. U2 – Cedarwood Road
 13. U2 – Ordinary Love
 14. U2 – 11 O’Clock Tick Tock
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *