Radio Asymetria

post-header

Igor Jaszczuk prezentuje solowy utwór „Dzikie zwierzę”. Jest jego autorem i kompozytorem. Igor Jaszczuk to uznany autor tekstów i wykonawca. Jest laureatem nagród i wyróżnień na festiwalach piosenki studenckiej i literackiej. W latach 90-tych mieszkał i tworzył w Lublinie. Założyciel i lider zespołu BBK, aktor i współkompozytor w przedstawieniu „Album Rodzinny” Teatru „Grupa Chwilowa”. Pomysłodawca i współzałożyciel zespołu Lubelska Federacja Bardów. Od 2000 r.  zamieszkał w Warszawie, rezygnując z aktywności scenicznej na rzecz pracy songwriterskiej. Jest autorem piosenek dla wielu polskich gwiazd z różnych gatunków muzycznych. Obecnie mieszka w Berlinie.

Fot.Kornel Wolodzko

Do utworu powstał teledysk zrealizowany w Berlinie przez Kornela Wołodźko. Artysta odkłada na bok songwriting dla innych artystów i po wielu latach przerwy wraca jako wykonawca.

Z dystansem i delikatnym pobłażaniem przyglądam się światu. Jak tytułowe dzikie zwierzę mam awersję do należenia. Do stada. Wolę mówić własnym głosem i być sobą. Co wcale nie jest łatwym zadaniem w dzisiejszym świecie. Sprzeciwiam się zasadzie „kto nie z nami ten przeciwko”. Należę do siebie i sam wybieram z kim i czym mi po drodze. Nie ufam też wielkim słowom. Mogą być przykrywką dla małych rzeczy. Generalnie wolę widzieć człowieka nie tłum. A w człowieku dobro. Dzikie zwierzę nie musi wszystkich gryźć, ale też nie każdemu daje się głaskać. Miłego słuchania.

W nagraniach udział wzięli:

Igor Jaszczuk – muzyka, słowa i śpiew

Maria Holka, Kamila Witek – chórki

Krzysztof Zagajewski – gitary elektryczne

Darius Gall – organy Hammonda

Paweł Pawlak – ukulele

Sławomir Berny – perkusja i instrumenty perkusyjne Adam Abramek- gitara basowa, akustyczna, aranżacja, mix, mastering, produkcja muzyczna

W oczekiwaniu na premierę poniżej smaczek w wykonaniu Igora – Jeśli kochasz

Kilka słów od Artysty:

„W 2000 r. przyszedł moment, w którym straciłem sens pisania i śpiewania piosenek. Po prostu zszedłem ze sceny. Przeprowadziłem się do Warszawy. Pracowałem w branży muzycznej na własny rachunek, ale od drugiej strony – wydawcy i producenta. Biznes mi jednak nie służył. W tym czasie pisałem też piosenki na zamówienie. Uczyniłem z tego swój zawód. Przeprowadziłem się do Berlina. Może to Berlin, może wiek, może siła wyższa…w każdym razie poczułem, że znowu chcę śpiewać, nagrywać… po 24-latach. Duża w tym zasługa przyjaciół, muzyków i życzliwych ludzi, którzy przez lata mnie do tego motywowali. Z nikim się nie ścigam, nie walczę o zasięgi, jestem niezależny. Po prostu chcę się podzielić swoimi piosenkami. Może ktoś czuje podobnie do mnie. Choć robię to głównie dla siebie”

Fot.Kornel Wolodzko

Social media:

https://www.facebook.com/igorjaszczuksolo

https://www.instagram.com/igorjaszczuk/

https://www.youtube.com/@IgorJaszczukMusic

Materiał dzięki:

Izabela Frechowicz

Poprzedni
Następny
Polecane
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *