Radio Asymetria

post-header
Zapowiedzi

IGOR JASZCZUK – kolejna gorąca premiera w drodze czyli „NIE JESTEM BOGIEM”

19 kwietnia Igor Jaszczuk odda słuchaczom kolejny zanoszący się na wielki hit utwór zatytułowany „Nie jestem Bogiem” .

„Nie jestem bogiem” to autorski, solowy utwór Igora Jaszczuka zapowiadający album „Blizny”. Do utworu powstał teledysk zrealizowany w Berlinie przez Kornela Wołodźko.
„Nie jestem bogiem” i wcześniejsze „Dzikie Zwierzę” to pierwsze piosenki wydane przez artystę po 24-ech latach przerwy. Igor Jaszczuk ważne i trudne sprawy ubiera w charakterystyczne dla siebie słowa i melodie. Obok jego piosenek nie można przejść obojętnie.

„Nie jestem bogiem” to piosenka o kondycji współczesnego człowieka. O wielu z nas. Osamotnienie, alienacja, lęk, zagubienie…O tym jest bardzo trudno mówić. Do tego bardzo trudno się przyznać. Świat przerasta. Zaczyna być ponad siły. Ten stan ma swoją nazwę. Jednostkę chorobową. Ale piosenka nie odpowiada na pytanie jak leczyć. Opowiada o tym jak się to czuje. Może dzięki niej będzie łatwiej zrozumieć nas, ciebie, mnie ….

IGOR JASZCZUK FOT KORNEL WOŁODŹKO

Igor Jaszczuk – singer/songwriter – Laureat nagród i wyróżnień na festiwalach piosenki studenckiej i literackiej. W latach 90-tych mieszkał i tworzył w Lublinie. Założyciel i lider zespołu BBK , aktor i współkompozytor w przedstawieniu Album Rodzinny Teatru „Grupa Chwilowa”, pomysłodawca i współzałożyciel zespołu Lubelska Federacja Bardów . Od początku XXI wieku mieszkał w Warszawie rezygnując z aktywności scenicznej na rzecz pracy songwriterskiej. Jest autorem piosenek dla wielu polskich gwiazd różnych gatunków muzycznych: Violetta Villas, Halina Frąckowiak, Justyna Steczkowska, Olga Bończyk, Meczysław Szcześniak, Golec uOrkiestra, Stachursky, Leszcze i wielu innych. Obecnie mieszka w Berlinie.

IGOR JASZCZUK FOT. KORNEL WOŁODŹKO

Kilka słów od Artysty:

„W 2000 r. przyszedł moment, w którym straciłem sens pisania i śpiewania piosenek. Po prostu zszedłem ze sceny. Przeprowadziłem się do Warszawy. Pracowałem w branży muzycznej na własny rachunek, ale od drugiej strony – wydawcy i producenta. Biznes mi jednak nie służył. W tym czasie pisałem też piosenki na zamówienie. Uczyniłem z tego swój zawód. Przeprowadziłem się do Berlina. Może to Berlin, może wiek, może siła wyższa…w każdym razie poczułem, że znowu chcę śpiewać, nagrywać… po 24-latach. Duża w tym zasługa przyjaciół, muzyków i życzliwych ludzi, którzy przez lata mnie do tego motywowali. Z nikim się nie ścigam, nie walczę o zasięgi, jestem niezależny. Po prostu chcę się podzielić swoimi piosenkami. Może ktoś czuje podobnie do mnie. Choć robię to głównie dla siebie”

Premiera „NIE JESTEM BOGIEM” na antenie Radia Asymetria już 19 kwietnia, będziecie mogli usłyszeć na playiście oraz w nadchodzącym podcaście Gorąca Nowość w dniu 23 kwietnia br. Gorąco zapraszamy i czekamy z niecierpliwością, bo piosenka jest nośna, bardzo dobra i na długo zagości w naszej muzycznej pamięci 🙂

Dowiedz się więcej o leczeniu depresji na:

https://twarzedepresji.pl/
Nie oceniam. Akceptuję. Wspieram.

Więcej informacji o Igorze i jego „Dzikim zwierzu” znajdziecie tutaj:

Social media:

https://www.facebook.com/igorjaszczuksolo
https://www.instagram.com/igorjaszczuk/
https://www.youtube.com/@IgorJaszczukMusic

Materiał dzięki:

Igor Jaszczuk

Poprzedni
Następny
Polecane
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *