Radio Asymetria

post-header

Oddajemy do Waszych rąk szczególne wydanie kolejnego spotkania ze Slavola. Tym razem nasz redakcyjny dyżurny artysta, poeta oraz artystyczna dusza Asymetrii prezentuje nam materiał, który stworzył na wyjeździe. Tak, dobrze czytacie. Na wyjeździe. Otóż w styczniu tegoż roku udał się on w celu podreperowania swego styranego ducha do Sanatorium Krystyna w Busko Zdroju. Ale i tam jego twórczy zapał nie usiadł w kącie, tylko tym bardziej wybuchł ze zdwojoną siłą i zapałał nieskrywanym podziwem podczas występu  ukraińskiej skrzypaczki o dźwięcznym imieniu Zhanna Zharkova, która wykonuje utwory klasyczne i nie tylko na elektrycznych skrzypcach. Sama, jako dziecko, była w Mariupolu. – Tam mieszkała kiedyś moja ciocia. Samej huty nie pamiętam, ale Mariupol, wielkie i tętniące życiem miasto zrobiło na mnie duże wrażenie – opowiada skrzypaczka. W Polsce Zhanna Zharkova jest od końca lutego. Pochodzi ze Starego Sambora koło Lwowa. – Niedaleko jest Truskawiec, gdzie często grałam. To takie ukraińskie uzdrowisko, bardzo podobne do Buska-Zdroju. Dlatego po przyjeździe do Buska bardzo się ucieszyłam, że trafiłam w podobne miejsce – mówi.

Ten jakże wspaniały muzyczny klimat wieczoru jaki stworzyła artystka z Ukrainy dla kuracjuszy nasz kolega Slavola postarał się zarejestrować w sposób nieoczywisty. Zresztą jak na niego przystało, nie ma się co temu dziwić. Poprzez rejestrację koncertu z poziomu odbiorcy i słuchacza widza, przenosi nas bezpośrednio na widownię tego wydarzenia muzycznego i pozwala wczuć się w niepowtarzalny klimat jaki tam zapanował.

Artystka zagrała na żywo, prezentując utwory klasyczne, ale także takie, które każdy z nas zna, słyszał i kocha. Wszystkie jej wykonania znaleźć można na płycie cd zatytułowanej Elektric Violin Music. Na okładce tego wydawnictwa czytamy wypowiedź samej Zhanny: „Jestem naprawdę wdzięczna Bogu i moim rodzicom za to, że zostałam obdarowana, że mam możliwość dzielenia się moją miłością do muzyki z innymi, a tym samym za uczynienie świata choć trochę lepszym„.

Zapraszamy do odsłuchania tego niesamowicie klimatycznego wydarzenia, w nieoczywistym wydaniu literackiego spotkania na antenie Radia Asymetria, przygotowanego przez SLAVOLA.

Slavola cieszył się nie tylko z obecności na występie, ale także z suweniru z dedykacja jakim okazała się płyta artystki.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *