Radio Asymetria

post-header

5 kwietnia 2024 roku swoją premierę miał pierwszy album grupy Dreadstone zatytułowany „Złoty wiek. To 9 utworów, utrzymanych w klimacie tego, co płynie w członkach tej kapeli najbardziej naturalnie: ciężkiej, drapieżnej i ognistej muzyki.

Dreadstone to polski zespół heavymetalowy, wywodzący się z Trójmiasta. Powstał jesienią 2021 roku ze wspólnej fascynacji brzmieniem amerykańskich kapel metalowych z lat ’80. Choć w pierwszych miesiącach grania skład zmieniał się wielokrotnie, trzonem zespołu pozostali: Jim Grabowski, Krzysztof Stencel i Marcin Zdunek. Stopniowo formując własne brzmienie i komponując materiał, trio rozpoczęło nagrywanie debiutanckiego albumu „Złoty Wiek” w kwietniu 2023 roku.

Ich debiutancki album zawiera muzykę z pogranicza heavy metalu i thrash metalu. Całość osadzona jest w mrocznym klimacie i nie brakuje w tym wszystkim drapieżności. Miło jest też usłyszeć ojczysty język, bo takich płyt jest niestety mało. W muzyce Dreadstone ważną rolę odgrywa duet gitarowy Grabowski/Stencel, który stawia na proste, zadziorne riffy. Całość jest przemyślana i dobrze się tego słucha, bo nie brakuje chwytliwych melodii, czy wciągających refrenów. Do tego dochodzi dobry wokal Grabowskiego, który potrafi śpiewać z pazurem i pasją. Pasuje do tego co gra zespół.

Co do zawartości to warto pochwalić, za bardziej rozbudowany „absurdela”, który pokazuje co gra Dreadstone. Niby nic nowego tu nie ma, a słucha się tego całkiem przyjemnie. Solidny heavy/thrash metal. Mocny riff i dobra praca gitar to atuty zadziornego „Gaz do (grobowej ) dechy”. W końcu można uświadczyć wyraziste elementy thrash metalu. Pomysłowy riff napędza rozpędzony „Machina”, który potwierdza że w zespole drzemie potencjał. Potrafią umiejętnie mieszać patenty heavy metalowe i thrash metalowe. Złożony i pokręcony „Strach się bać” przemyca coś z twórczości Metaliki, nastrojowa ballada „W teatrze Cieni” czy agresywny „Grząski grunt” to mocne punkty tej płyty.

„Absurdela” to pierwszy singiel z tego krążka, poniżej zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia teledysku.

Scenariusz i realizacja: Jim Grabowski
Kamera: Edyta Grabowska, Jim Grabowski
W roli Gromowładnego: Wiktor Bielecki
Sekwencje dodatkowe: Canva Pro
Muzyka: Dreadstone

Dreadstone stawia pierwsze poważne kroki na polskiej scenie metalowej i robią naprawdę dobre wrażenie. Postawili na mieszankę heavy metalu i thrash metalu, dbając o mocne riffy, wciągające partie gitarowe i przemyślane kompozycje. Każdy element wypada na tyle dobrze, że płyta staje się atrakcyjna i godna uwagi. Udany start tej młodej formacji.

Więcej info o kapeli znajdziecie tutaj:

Materiał przygotowała

Muzyczna Redakcja Radia Asymetria

Poprzedni
Następny
Polecane
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *