Radio Asymetria

post-header

„Jestem chłopakiem z gitarą, który na swojej drodze spotkał wielu wspaniałych ludzi. To oni i ich historie stali się inspiracją do powstania wielu tekstów. Oczywiście całą swoją twórczość określam jako fikcję literacką. W związku z tym podobieństwo osób i zdarzeń jest czysto przypadkowa” – czytamy na stronie Sound Idolo słowa skreślone przez Łukasza Hawryluka.

Muzyczna Podróż Pełna Pasji i Emocji

Sound Idolo to projekt muzyczny, który zaprasza słuchaczy do wyjątkowej emocjonalnej podróży przez różnorodne style i gatunki muzyczne. To niezwykły zespół, który łączy w sobie pasję, talent i zdolność do wyrażania głębokich emocji poprzez muzykę.

SOUND IDOLO – Wiosenny Blues

Łukasz Hawryluk to artysta, który zaskakuje i zachwyca swoją autentycznością, unikalnością i pasją do muzyki. Łukasz jest nie tylko wyjątkowym wokalistą, ale również autorem tekstów, muzyki i aranżacji wszystkich swoich utworów. Jego twórczość jest owocem długoletniej pracy i oddania się muzyce. Zainspirowany historiami niezwykłych ludzi, których spotkał na swojej drodze, tworzy teksty i utwory, które poruszają i zapadają w pamięć. Łukasz współpracuje z utalentowanymi muzykami reprezentującymi różne gatunki, od bluesa i rocka po disco-dance. Jego celem jest tworzenie muzyki, która porusza i inspiruje.

SOUND IDOLO – ZNIECZULENI

Wszystkie publikowane utwory są mojego autorstwa. Powstawały na przestrzeni lat. Ostatecznie nagromadziło się tego tyle, że postanowiłem nagrać płytę. Ot taki oryginalny prezent dla rodziny i przyjaciół. Powstało przy okazji kilka klipów. Co bardzo ciekawe, podczas realizacji tego marzenia pomagali mi niesamowici ludzie, prezentujący różne style muzyczne. To eksperyment. Ten projekt to prawdziwy miks stylów muzycznych. Nad aranżacją utworów wraz ze mną pochylały się osoby ze świata muzyki dance, jak i klasycznej. Ogromny udział mają bluesmeni, rockmeni i metalowcy. Część nagrań wokalnych była realizowana w typowo raperskim studio w Warszawie. Dlatego też w poszczególnych utworach gatunki muzyczne mieszają się sobą. Niektóre utwory to typowo rockowe kawałki, inne są z większym zacięciem bluesowym, jeszcze inne to muzyka dance. Są także spokojne ballady. Myślę że każdy znajdzie coś dla siebie” – opowiada o swojej muzycznej twórczości i pomyśle na artystyczne wyrażenie siebie Łukasz.

Różnorodność Repertuaru

W repertuarze Łukasza znajdziemy zarówno energetyczne rockowe kawałki, które rozgrzewają serca słuchaczy, jak i pełne emocji bluesowe brzmienia, które przenoszą nas w melancholijny nastrój, a także pulsujące rytmem utwory w stylu disco-dance. To właśnie różnorodność gatunków stanowi o unikalności projektu i sprawia, że każdy słuchacz znajdzie coś dla siebie.

SOUND IDOLO – CYBER LOVE

Hiszpański Temperament w Muzyce

Jednym z najciekawszych aspektów twórczości Sound Idolo jest umiejętność tworzenia utworów w języku hiszpańskim. To dowód na bogactwo kulturowe i językowe artysty, który nie tylko posługuje się tym językiem, ale także nadaje swoim piosenkom hiszpańskiego temperamentu. Ta zdolność przekracza granice narodowe i językowe, docierając do serc słuchaczy na całym świecie.

SOUND IDOLO – DONDEQUIERA TE ESTÉS

Nieustanny Rozwój i Nowe Wyzwania

Sound Idolo to projekt, który nieustannie się rozwija i poszukuje nowych wyzwań. Łukasz Hawryluk nie poprzestaje na swoich osiągnięciach, ale ciągle eksperymentuje, tworząc nową muzykę i poszerzając swoje muzyczne horyzonty. To artysta, który jest otwarty na nowe inspiracje i zawsze gotów jest podzielić się swoją twórczością ze światem. Jego zdolność do wyrażania emocji poprzez muzykę przyciąga uwagę słuchaczy, a jego twórczość jest nie tylko muzyczną podróżą przez różne style, ale także głęboką refleksją nad życiem i emocjami.

SOUND IDOLO – UPADŁY ANIOŁ

Z pisaniem tekstów jest tak, że nigdy nie przychodzi samo. Muszę usiąść, skoncentrować się, wziąć kartkę papieru i naprawdę pomyśleć nad tym co i w jaki sposób chcę opowiedzieć. Egoistycznie zawsze teksty pisze pod siebie i zawsze dla siebie. Nigdy nie powstają z założeniem że ktoś będzie je czytał czy słuchał. Zresztą i tak większość kończy w tak zwanej szufladzie. Z muzyką jest inaczej po prostu biorę gitarę i gram. Melodia powstaje sama z głowy a akordy układają się pod melodię. Chyba Najczęściej jest właśnie tak że biorę gitarę coś tam sobie brzdękam, coś sobie nucę i tak powstają pierwsze dźwięki i słowa. Melodia toczy się dalej i za chwilę jest gotowa pierwsza zwrotka lub refren. Czasem jedno i drugie. I kiedy mam już zarys melodii, siadam z kartki papieru i piszę tekst drugiej czasem trzeciej zwrotki” – dowiadujemy się od artysty.

Sound Idolo to projekt, który warto śledzić, ponieważ zawsze przynosi coś nowego i niezwykłego dla każdego słuchacza. NIgdy byście się nie spodziewali takiego muzycznego misz, masz będącego owocem pracy i natchnienia jednego artysty. Obok brzmień rockowych znajdujemy także disco polo, tak przecież nie słuchane i oklepane, ale tutaj nawet ta nuta ma świeży powiew nowego brzmienia, i noga sama wybija rytm, słuchając tę nutę.

SOUND IDOLO – Bez Ciebie Wariuję

POZYTYWNE ZASKOCZENIE, NOWY TREND, KTÓRY KAŻE NAM SŁUCHAĆ I SŁUCHAĆ I DZIWIĆ SIĘ

Pragniemy serdecznie polecić Wam ten oryginalny projekt muzyczny, nuty, którymi się nie znudzicie. Muzykę nieoczywistą. My daliśmy się porwać temu nowemu, świeżemu powiewowi muzyki. Na pewno jest to coś nowego, coś co wypełnia oryginalnością powstałą ostatnio w polskiej muzyce stagnację i zastój.

Z zaciekawieniem i bacznie będziemy się przyglądali rozwojowi kariery Łukasza i projektu Sound Idolo, Tymczasem już wkrótce w kolejnym WEHIKULE CZASU PO POLSCE u Galla Anonima kolejna porcja informacji o tym artyście, jego piosenki oraz odczucia naszego naczelnego muzycznego podróżnika w czasie po polskim rynku muzycznym.

R. Mustwiłło

Materiały promo dzięki uprzejmości Beata Florek.

Foto z archiwum artysty, teledyski oficjalny kanał Sound Idolo www.youtube.com

Poprzedni
Następny
Polecane
2 Comments
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *