Radio Asymetria

post-header

Maja Janowska z Rytwian znana między innymi ze świetnych występów w The Voice of Kids nagrała debiutancki singiel. Choć ma dopiero 15 lat to jej muzyczna kariera obfituje już w wiele sukcesów. Maja, która w 2022 roku oczarowała jurorów i widzów popularnego programu The Voice Kids, właśnie nagrała swój debiutancki singiel.

fot. archiwum artystki na fb

Muzyka wypełnia jej dom codziennie. Śpiewa w każdej wolnej chwili, gra też na pianinie. W domowym studio często muzykuje z tatą i siostrą, którzy grają na gitarze i perkusji. Maja jest laureatką wielu konkursów wokalnych. Jest członkiem zespołu bluesowo-jazzowego. Poza muzyką lubi aktywnie spędzać czas – grać w koszykówkę, jeździć rowerem, czy na rolkach i podróżować z rodziną. Jej marzeniem od zawsze było komponowanie własnych utworów. I właśnie to marzenie się spełniło, ponieważ światło dzienne ujrzał jej debiutancki singiel pod tytułem „Nowy Kształt”.

Wokal: Maja Janowska
Tekst: Maja Janowska
Muzyka: Maja Janowska, Juliusz Kamil
Produkcja, mix: Juliusz Kamil, MJK Music Studio

Pierwszy singiel to na pewno spore wydarzenie oraz ważny krok w muzycznym życiu Mai. Choć przypomnijmy, że 15-latka sukcesów ma na swoim koncie sporo. Największym z nich jest niewątpliwie wyżej wspomniany występ w The Voice of Kids w 2022 roku. Reprezentując barwy drużyny Tomsona i Barona, Maja doszła aż do półfinału, choć wielu ekspertów i widzów upatrywało ją nawet jako zdecydowaną faworytkę do zwycięstwa. Jeszcze wcześniej bo w 2020 roku Maja wystąpiła w „Szansie na Sukces Eurowizja Junior”. Z kolei ostatnio została laureatką Talentów Świętokrzyskich 2023.

fot. archiwum artystki na fb

Do największych jej osiągnięć można zaliczyć także I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Rosyjskiej, III miejsce w XVII Ogólnopolskich Spotkaniach z muzyką filmową i musicalową – SZLAGIER 2021, wyróżnienie w I Ogólnopolskim konkursie wokalnym Pińczów Jazz Sunrise czy II miejsce w Finale Festiwalu Scena dla Ciebie 2021. Jeszcze wcześniej bo 2019 roku, Maja zajęła drugie miejsce w XIV Konkursie Piosenki Religijnej imienia świętego Jana Pawła II w Bogorii, zakwalifikowała się także do Finału Konkursu „Śpiewamy Przeboje Naszych Rodziców” w Nowej Dębie. Zdobyła również wyróżnienie podczas jednej z edycji Wygraj Sukces.

„Nowy Kształt” to tytuł debiutanckiego singla Mai Janowskiej, którą mogliście bliżej poznać podczas eliminacji do Eurowizji Junior w 2020 roku oraz w 5 edycji popularnego wśród nastolatków programu The Voice Kids, gdzie w drużynie Tomsona i Barona doszła aż do półfinału, a przez wielu internautów i autorytetów muzycznych była typowana jako jedna z prawdopodobnych zwycięzców. Maja po programie otrzymała wiele wspaniałych opinii i komentarzy od fanów, które jeszcze bardziej utwierdziły ją w przekonaniu, że muzyczna droga, którą od najmłodszych lat obrała, jest tą właściwą i jedyne co chce robić w życiu to dawać radość swoją muzyką. Najlepszym do tego sposobem będzie tworzenie własnych tekstów oraz kompozycji, czego owocem jest właśnie autorski singiel „Nowy Kształt”. Zanim utwór został wyprodukowany i pojawił się we wszystkich serwisach streamingowych, został doceniony podczas konkursów wokalnych co sprawiło, że prace nad jego wydaniem przyspieszyły. „Nowy Kształt” powstał we współpracy ze znakomitym producentem muzycznym Juliuszem Kamilem, który wspierał debiuty wielu młodych artystów polskiej sceny muzycznej. Piosenka opowiada o tym, żeby nie tracić cennego czasu, nie czekać, aż coś spadnie z nieba, tylko ciężko i systematycznie pracować nad sobą i dążyć do założonych celów. Każdy z nas ma jakiś talent i znajdzie swoje miejsce w otaczającym świecie. Każdy jest absolutnie wyjątkowy i posiada coś co go wyróżnia i czyni lepszym. Ludzie często w obawie przed wszechobecnym hejtem boją się wyrażać siebie, obawiają się negatywnych komentarzy, za którymi często kryje się ktoś nie radzący sobie z własnymi problemami. O tym właśnie jest singiel „Nowy Kształt” – czytamy na profilu artystki pod teledyskiem do singla.

Od dziś utwór na naszej playliście, a w najbliższym czasie trafi do podcastu Gorąca Nowość.

Media społecznościowe

Facebook

Maja Janowska (@majajanowska_) • Zdjęcia i filmy na Instagramie

Maja Janowska – YouTube

Materiał dzięki:

Echo Dnia Świętokrzyskie

Redakcja Muzyczna Radia Asymetria

Poprzedni
Następny
Polecane
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *