Radio Asymetria

post-header

Alternatywny zespół rockowy Gravital prezentuje premierę nowego teledysku do utworu ‘Apocalipsis Artificial’. ‘Apocalipsis Artificial’ to druga piosenka wydana z albumu Agua Roja przez zespół Gravital. W tej piosence rozwija się krytyka społeczna, odzwierciedlająca, jak wyglądałby hipotetyczny świat, w którym ludzka ingerencja w naszą planetę (zmiany klimatyczne, wojny, zanieczyszczenia itp.) zniszczyła wszystko. Na szczęście jest to tylko wynalazek i ludzkość nigdy nie pozwoli na to, aby to się stało. Teledysk został w całości stworzony i zmontowany przez zespół za pomocą narzędzi sztucznej inteligencji i z nieocenioną pomocą fotografa Fran Uribe, który nagrał ujęcia zespołu w akcji. Agua Roja jest dostępna na wszystkich platformach streamingowych przez ten dom, wyprodukowana w Hermes#1 przez Juanma Medina (The Tragic Company).

“Agua Roja” to drugi album granadyjskiego zespołu rockowego Gravital. Ten nowy album zagłębia się w różne emocje i uczucia odczuwane w społeczeństwie, które mają istotny wpływ na dobrobyt i zdrowie psychiczne. Opierając się na pojęciach takich jak smutek, frustracja, strach czy nawet depresja, które przeżywają bohaterowie ich piosenek, Gravital proponuje doświadczenie życiowe poprzez pięć utworów, które zanurzają nas w najgłębsze zakamarki ludzkiej istoty i wydobywają na światło dzienne istotne aspekty jej istnienia.

W szerokim wachlarzu, jaki oferuje rock i jego liczne wpływy, granadyjski zespół Gravital porusza się w stylu, który łączy w sobie odcienie rocka progresywnego, pociągnięcia klasycznego rock and rolla, a nawet melodyjne utwory z ciemnego pop/rocka pełnego emocji i napięcia. Ich muzyka charakteryzuje się różnorodnością i głębią brzmienia. Moc gitary elektrycznej łączy się z sugestywnymi atmosferami i efektami cyfrowymi klawiszy i samplerów, wszystko to precyzyjnie ustrukturyzowane dzięki solidnemu tandemowi rytmicznemu perkusji i basu, a na koniec owinięte w wokale i chórki, które dopełniają harmonie, przenosząc nas do innych światów.

Teksty zanurzają nas w najgłębszych, a czasem ciemnych i niewygodnych aspektach ludzkiej natury, aby rzucić światło na uczucia, które wszyscy, w pewnym momencie naszego życia, będziemy mieć. Gravital to nie tylko muzyka, to sposób opowiadania historii poprzez wrażenia, a nie tylko słowa. Produkcją i nagraniem zajął się Juanma Medina w Hermes #1 Studios w Grenadzie. Perkusje zostały nagrane w La Madre Estudio w Deifontes, Grenada.

Zespół wystąpił w kultowym klubie Planta Baja w Grenadzie, kiedy to 21 grudnia 2023 r o godzinie 21:00 ubierał się w galowe stroje. Gravital zaprezentował swój nowy album, po raz pierwszy po hiszpańsku, Agua Roja, wydany przez Wild Punk Records i który ukazał się tego samego dnia. Zespół otrzymał bardzo dobrą odpowiedź zarówno od publiczności, jak i od krytyki specjalistycznej prasy.

Materiał dzięki:

Enka Tripiana

Poprzedni
Następny
Polecane
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *