Radio Asymetria

post-header
fot. własne

Dominika Sztonyk, pochodzi z Prudnika, ale od ośmiu lat mieszka w Toruniu. Wokalistka, absolwentka szkoły muzycznej w klasie fletu poprzecznego, wielokrotnie nagradzana w konkursach wokalnych, a za swoje teksty w konkursach literackich. Na swoim koncie ma już autorskie single, które dotarły do list przebojów w rozgłośniach radiowych.

Do dwóch utworów: Szczera Radość i Kiedy Przyjdziesz Ponownie zostały nakręcone profesjonalne teledyski. Dominika ukończyła LO z tytułem Primus inter pares i aktualnie jest studentką psychologii. Tegoroczna finalistka Studenckiego Nobla w kategorii Sztuka. Uwielbia literaturę, interesuje się grafiką i fotografią. Ukończyła kurs języka migowego. Brała udział w warsztatach Teatru Piosenki Romana Kołakowskiego i wystąpiła w czterech spektaklach. Reprezentuje wojskowy Klub CSAiU w Toruniu i ma w swoim dorobku również nagrody w elitarnych konkursach organizowanych przez Klub DGRSZ, m.in. została trzykrotną laureatką Festiwalu Piosenki Lotniczej w Kazimierzu Dolnym. Gościła w programie Marka Sierockiego Młodzi Zdolni Artyści oraz w TVP Bydgoszcz w Życzeniach od serca.

Współpracuje z wybitnymi muzykami. W nowych utworach na gitarze usłyszymy Sławka Kosińskiego, który tworzył z zespołem Lombard, a nadal gra z Urszulą i Sławkiem Uniatowskim. Muzykę do dwóch kolejnych piosenek napisał natomiast bardzo wspierający Dominikę, pochodzący z Florydy, Anthony Little, który współpracował z takimi sławami jak Tina Turner, Justin Timberlake, Backstreet Boys. Dominika lubi piosenki z tekstem. W jej repertuarze można usłyszeć między innymi utwory Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Romana Kołakowskiego, Aleksandry Bacińskiej, Przemysława Gintrowskiego czy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Najnowszy singiel Dominiki Sztonyk zatytułowany „Na peroniebędzie miał premierę już 14.11.2023 r. U nas możecie obejrzeć premierę teledysku do tegoż utworu

Utwór to efekt współpracy z wieloma wspaniałymi muzykami. Autorem muzyki jest Anthony Little, które wspierał m.in. takie sławy jak: Tina Turner, Justin Timberlake, Backstreet Boys czy Enrique Iglesias. Skomponował również muzykę do debiutanckiego singla Dominiki szczeRAdość, który dotarł na podia wielu radiowych list przebojów. Na gitarze gra jeden z najbardziej cenionych polskich gitarzystów Sławek KOSA Kosiński, który na co dzień koncertuje z Urszulą oraz Uniatowski Project. Na klawiszach usłyszymy pochodzącego z Polski, ale aktualnie mieszkającego w Szwajcarii, doktora sztuk muzycznych – Jana Freichera. To wspaniały autor wielu kompozycji, regularnie publikowanych w USA i wykonywanych na całym świecie, laureat I nagrody
w Konkursie Kompozytorskim Percussive Arts Society. Na flecie poprzecznym zagrała sama Dominika.

Na peronie to wspaniały afirmacyjny tekst z ciepłym przesłaniem dla wszystkich, którzy rozpoczynają jakiś nowy etap życia, zostawiają za sobą przeszłość i dokonują wyboru swojej przyszłości. Rozpoznawalna aksamitna barwa głosu Dominiki to ukojenie dla wszystkich wątpiących w siebie. Utwór ma więc ogromny potencjał, aby zostać hitem i idealnie komponuje się z jesienią. Porównywalnie ludzie są jak drzewa, które tracą swoje liście, a jesienne długie wieczory to idealny czas, aby zastanowić się, co możemy odpuścić i do jakiego pociągu życia wsiąść, aby było tylko lepiej. Kochajmy siebie Kochani!.

Wokal: Dominika Sztonyk
Tekst: Dominika Sztonyk
Muzyka: Anthony Little https://anthonylittlemusic.com/about-us/
Piano: Jan Freicher https://freicher.ch/about-me/
Gitara: Sławomir Kosa Kosiński
Flet poprzeczny: Dominika Sztonyk
Aranżacja: Jan Freicher, Sławomir Kosiński, Dominika Sztonyk
Produkcja muzyczna: Dariusz Kowszewicz, Jan Freicher, Sławomir Kosiński, Dominika Sztonyk
Realizacja nagrań, mix/mastering: Dariusz Kowszewicz (Eden Studio)
Dystrybucja: Inharmony Digital
Teledysk ( licencja Believe Music): scenariusz: Dominika Sztonyk
realizacja: Miłosz Michniewicz

Materiał przygotowany przy pomocy

Team Dominiki Sztonyk

Poprzedni
Następny
Polecane
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *