Radio Asymetria

post-header

Zastanawialiśmy się, czy cokolwiek pisać o BIG CYC? No bo któż nie zna, nie słyszał i nie kocha tego zespołu i jego twórczości? Po głębszym zastanowieniu (nie mylić z kilkoma głębszymi) zdecydowaliśmy się tylko na takie małe co nieco, żywcem wzięte ze strony samych muzyków. I tutaj następuje cytat:

„Big Cyc to istniejący od 25 lat jeden z najdziwniejszych polskich zespołów rockowych. Zdaniem lekarzy muzycy wypili już tyle napojów gazowanych, że od 10 lat powinni zamienić się w balony”. Big Cyc to legenda polskiego rocka. Big Cyc to zespół rockowy założony przez przypadek, ale całkowicie świadomie. Ma na swoim koncie tysiące koncertów w Polsce i nie tylko. Wielokrotnie zdobywał Złote i Platynowe płyty. Piosenka „Berlin Zachodni” była wybrana „Przebojem Roku” w 1990. Za przebój „Makumba” zespół otrzymał nagrodę stacji radiowych Play Box (1997). Takie piosenki zespołu jak „Rudy się żeni”, „Świat według Kiepskich”, „Dres”, „Facet to świnia” czy „Ballada o smutnym skinie” znają wszyscy w Polsce. W 2014 roku magazyn „Teraz Rock” zaliczył płytę Big Cyca „Z partyjnym pozdrowieniem” do grupy 25 najważniejszych płyty polskiego rocka ostatnich 25 lat. Koncerty Big Cyca to widowiskowe, dynamiczne show, pełne humoru, zabawy i znanych przebojów w trakcie których refleksja nad kondycją współczesnego człowieka zagubionego w świecie technologii i korporacji miesza się ze zjadliwą ironią i satyrą. Zespół Big Cyc przez krytykę nazywany jest „Partyzantami śmiechu”.

fot. Internet

Zapewne zastanawiacie się, dlaczego akurat dzisiaj celujemy na naszym blogu w BIG CYC? Otóż jest ku temu nie lada sposobność. Dosłownie 10 godzin temu nastąpiła premiera nowego singla zatytułowanego Manifesto. Trudno więc przejść obok takiego wydarzenia bez zauważenia, czy pokazaniu go naszym słuchaczom.

„Manifesto” pierwszy singiel zespołu BIG CYC w 2024 roku promuje nowa płytę pod tym samym tytułem. Czy słyszysz statyczny szum stereo? Nie? wyreguluj głośniki bo Big Cyc wraca z energetycznym kawałkiem adresowanym do wszystkich pozytywnie zakręconych. Usłyszcie bęben bijący poza czasem, cieszcie się życiem. Kilka prostych dźwięków, uśmiech i zupełnie nowe życie to jest Manifesto!

Teledysk do piosenki zrealizował Michał Kwiatkowski (Studio Miha). Premiera singla i teledysku 12.04.2024 r. premiera płyty 26.04.2024 r.

muzyka i słowa: Jacek Jędrzejak,
nagrano w MAQ Studio Wojkowice
produkcja/ mix / mastering: Jarosław Toifl
wydawca: Rock Revolution

Jak czytamy na fb Krzysztofa Skiby

Jest już w obiegu nasze nowe dziecko fonograficzne. Płyta nazywa się „Manifesto” i zawiera trzynaście piosenek. Big Cyc ma ostatnio tempo rakiety Elona Muska, bo zaledwie pół roku temu była premiera naszej ostatniej płyty „Wolność słowa na kartonie”. Płyta dostępna wszędzie tam gdzie trzeba, czyli w Żabce i Biedronce, tudzież internetowej sieci sklepów z dopalaczami i zdrową żywnością.

Jest ogień, jest moc, BIG CYC w swojej świetnej formie. Oby cała płyta była równie piękna i nośna co dzisiejszy premierowy singiel.

Materiał dzięki

Muzyczna Redakcja Radia Asymetria

Poprzedni
Następny
Polecane
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *