Radio Asymetria

post-header
Zapowiedzi

Premiera singla „tapta” – Łukasz Fudro i Agata Duda

Z przyjemnością dzielimy się z Wami informacją o dzisiejszej premierze najnowszego singla, zatytułowanego „tapta” Łukasza Fudro i Agaty Dudy. Jest to niezależne wydanie, które łączy solową twórczość Łukasza z wokalnym talentem Agaty Dudy, znanej m.in. z zespołu Iksy. Nowy singiel Łukasza Fudro oraz Agaty Dudy to nie tylko utwór muzyczny, lecz przede wszystkim głęboka refleksja nad relacjami międzyludzkimi, decyzjami i procesem samopoznania.

Łukasz Fudro – fot by Mateusz Chrąchol

Minimalistyczna muzyka fortepianu, w połączeniu z pięknym głosem Agaty Dudy, wokalistki i autorki tekstów, znanej przede wszystkim z zespołu Iksy, przenosi słuchacza w podróż przez emocjonalne labirynty ludzkiego doświadczenia. Tapta jest o wychodzeniu z trudnych dla nas relacji, o świadomości podjętych decyzji i konsekwencjach, z którymi będziemy się mierzyć jeszcze długo, długo po “wyjściu”. O kształtowaniu, o przyjrzeniu się całej relacji z boku zarówno z własnej strony, jak i strony drugiej osoby. O tym, że ze smutkiem i rozczarowaniem będzie trzeba się zmierzyć i go przeżyć, ale niekoniecznie trzeba go w sobie trzymać przez cały czas. O powiedzeniu sobie tego na głos, oswojeniu się z tym, podaniu sobie ręki, odpieprzeniu się od siebie i budowaniu od nowa. Bez żalu i negatywnych emocji.

Agata Duda – fot by Angelika Klimek

Agata Duda, opisując znaczenie utworu „tapta”, dzieli się swoimi refleksjami:
„tapta” – określenie, które słyszałam w dzieciństwie, bo tak nazywał mnie starszy brat. Zawsze miało dla mnie wydźwięk ciepła i troski. Dzisiaj, jako dorosła osoba tak samo chcę do siebie mówić, do swojego wewnętrznego dzieciaka, który nadal, bardzo często, łapie się na tym, że korzysta ze starych schematów.

Composer: Łukasz Fudro
Composer: Agata Duda
Lyricist: Agata Duda
Mix Engineer: Ignacy Gruszecki
Mastering Engineer: Ignacy Gruszecki

Singiel ten jest czwartym muzycznym spotkaniem pomiędzy Łukaszem Fudro i innymi artystami. Czwartym i jednocześnie ostatnim, zamykającym pewien rozdział, w którym w nieco ponad rok, kompozycje artysty posłużyły za nośnik do opowiedzenia czterech wyjątkowych historii.

Singiel „tapta” jest dostępny od 12 kwietnia we wszystkich serwisach streamingowych. Singiel będzie dostępny także w najbliższym wydaniu podcastu z cyklu Gorąca Nowość Radia Asymetria oraz znajdziecie go na playliście.

Profile wykonawców znajdziesz w social mediach:
https://www.instagram.com/lukaszfudro/
https://www.facebook.com/lukasz.fudro
https://www.instagram.com/agjeatea
https://www.facebook.com/agata.duda.16

Materiał dzięki:

Łukasz Fudro

Poprzedni
Następny
Polecane
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *