Radio Asymetria

post-header

Tym razem mamy dla Was wpadający w ucho pop-rockowy numer debiutującej Pauliny Heyer to dobra propozycja na zaprezentowanie kogoś nowego w radiu. Paulina zwraca uwagę nietypową, mocno charakterystyczną barwą głosu, okazała się też znakomitą songwriterką – ten numer ma bardzo zapamiętywalny, energiczny refren, który ma szansę zwrócić uwagę wielu słuchaczy. Ciekawy debiut. Alternatywny debiut Pauliny Heyer, który przyciąga charakterystycznym wokalem!
Singiel w popowo-rockowym klimacie, energiczny i magnetyczny.

Paulina Heyer – O mnie, o Tobie (Official video)

“O mnie, o Tobie” to utwór, który powstał – jak większość piosenek Artystki – pod wpływem chwili. Chętnie przytoczę magiczne okoliczności tworzenia tej piosenki: jest luty, na skraju lasu, w drewnianej chatce, przy kominku, siedzę z moim przyjacielem i nagrywamy na setkę całe nasze muzyczne spotkanie po 13 latach; bo tyle czasu się nie widzieliśmy. Inspiracją do tej piosenki stała się autentyczna opowieść, która jest bardzo uniwersalna, bo pewnie każdy z nas kiedyś kochał, tracił głowę, cierpiał, wracał, otwierał i zamykał w nadziei te same drzwi, zawodził się i z bólem odchodził. Ten utwór jest po prostu “o mnie, o Tobie” – podsumowuje piosenkarka.

O mnie, o Tobie”, czyli historia, która wydarzyła się naprawdę i opowiada o wielkiej miłości gitarzysty do pewnej malarki. Historia o tym, że czasem sama miłość nie wystarczy, żeby stworzyć szczęśliwą relację – dodaje Paulina.

Od najmłodszych lat szkolnych towarzyszyła jej muzyka i wszelkiego rodzaju formy teatralne, co sprawiło, że scena szybko stała się jej niemal naturalnym środowiskiem życia. Bez trudu łączyła słowa z muzyką, śpiewając własną poezję, komponując najczęściej w romantycznym otoczeniu zieleni, spacerując na boso po lasach i polach, dorastając w bardzo małej mazowieckiej urokliwej miejscowości. Jak sama mówi, na jej twórczość bardzo wpłynęła babcia, która zaraziła ją miłością do natury, muzyki i bezkompromisowego podejścia do pasji. Dorastała więc w domu, w którym przy dźwiękach pianina mogła nieskrępowanie wyrażać się poprzez formy artystyczne. Organizując domowe koncerty czy sztuki teatralne, angażując do tego członków rodziny. Brała udział w wielu festiwalach muzycznych, uczestniczyła m.in. w Ogólnopolskim Festiwalu im. Jonasza Kofty w 2013 r., gdzie wystąpiła z Ryszardem Lubienieckim, międzynarodowej sławy akordeonistą. Duet tworzył w Bydgoszczy autorski projekt, którego efekty można było usłyszeć m.in. w Teatrze Tworzenia u boku takich artystów jak Sławomir Ciesielski z Republiki czy Partyzant – Krzysztof Toczko, światowej sławy gitarzysty słynącego z tappingu oburęcznego. W Radio Pik podczas słuchowiska “Gate 2012-2013”, wykonała legendarny utwór Deep Purple “Child in time” w kosmicznej aranżacji akordeonu. Współtworzyła wiele projektów muzycznych oscylujących wokół poezji śpiewanej i piosenki teatralnej. Od wielu lat Artystka żyje i tworzy w Krakowie. Tutejszej scenie muzycznej objawiła się m.in. w Audycji Megafon, gdzie w Radio Kraków zadebiutowała z duetem Ice Eyes. Obecnie promuje album “O mnie, o Tobie” nagrany z muzykami sceny jazzowo-rozrywkowej. Na płycie można usłyszeć dźwięki znanych sesyjnych muzyków; perkusisty Michała Dziewińskiego, grającego m.in. z Kubą Badachem, basisty Kosmy Kalamarza, grającego m.in. z Robertem Janowskim, gitarzysty Przemka Hanaja, grającego m.in. z Haliną Mlynkovą oraz Michała Rorata, pianisty, który związany jest muzycznie m.in. z Natalią Niemen. Artystka nie zwalnia tempa, właśnie przedstawia krakowskiej widowni swój najnowszy projekt, zatytułowany “Proste Historie”, który współtworzy z gitarzystą i kompozytorem Łukaszem Lalikiem. Będzie to emocjonalna i sentymentalna podróż muzyczno-słowna do świata dzieciństwa, dorastania, wchodzenia w dorosłość i doceniania małych rzeczy, których czasem nie dostrzegamy w życiu codziennym.

fot. profil fb artystki

Chociaż muzyczna przygoda Pauliny Heyer zaczęła się bardzo wcześnie, decyzja o tym, by postawić wszystko na jedną kartę pojawiła się wraz z nagraniem albumu “O mnie, o Tobie”. Piosenki, które się na nim znajdują powstawały na przestrzeni ostatnich piętnastu lat i choć mają obecnie nowe aranżacje, inną energię, są nagrane z kompletnie innymi muzykami – w jakimś stopniu są dla Artystki zamknięciem bardzo ważnego muzycznie okresu w jej życiu. Grałam dużo z różnymi muzykami, w różnych miastach, w różnych projektach i to pokazało mi też szerszą perspektywę patrzenia na tworzenie; na to, że czuję się jako wokalistka, autorka tekstów i muzyki, bardzo dojrzale, w pełnej gotowości, żeby dawać wyraz artystyczny temu, co czuję, widzę, co mnie porusza i otacza – wspomina.

Paulina Heyer to 37-letnia kobieta, która wie czego chce, wie o czym śpiewa, za którą stoi prawdziwy przekaz muzyki płynącej z serca, bez kalkulowania, co się sprzeda. Opowiada w swoich piosenkach o życiu, o tym jakie jest. Wychodzi do słuchacza z poziomu ekshibicjonistycznego przekazu, bez fajerwerków, balonów i konfetti, w zamian proponując garść emocji ubranych w liryczną, a czasem drapieżną nutę energetycznych dźwięków. Jej plany na przyszłość nierozerwalnie wiążą się z muzyką. Obecnie skupia się na promocji singla “O mnie, o Tobie”, natomiast w planach jest już następna płyta. “Proste Historie” – jak sama nazwa wskazuje, plan na nią jest bardzo klarowny i prosty. Będzie to zbiór singli o wyborach, umiejętności cieszenia się z małych rzeczy oraz dostrzegania w życiu możliwości, a nie przeszkód. Nie zabraknie na niej sentymentalnych nut, piosenek o marzeniach, miłości czy trudnych relacjach. Projekt będzie słowno-muzyczny i jest skromnym ukłonem w stronę teatru, czyli miejsca, gdzie Paulina Heyer stawiała swoje poważne pierwsze kroki jako Artystka.

Na co dzień Paulina prowadzi firmę jubilerską. Zajmuje się tworzeniem artystycznej, unikatowej biżuterii. Jej praca jest także pasją, dzięki której może kreować piękne, oryginalne rzeczy w duchu indywidualnej współpracy. Czas prywatny poza śpiewaniem i tworzeniem biżuterii spędza najczęściej na łonie natury. Kocha podróże, wypady za miasto, spacery, zakupy na targu – to jej codzienne “must have”. Poza tym uwielbia koncerty, interesuje się Totalną Biologią, psychosomatyką, pracą umysłu i tym, co robi z nami nasza głowa. Ubóstwia spotkania z ludźmi, możliwość doświadczania obecności drugiego człowieka, poznawanie jego historii, zachowań, nawyków – to dla niej niezwykle interesujące i odkrywcze. Dodatkowo uwielbia także tańczyć, odkrywać małe, urocze kawiarnie z dobrą kawą i muzyką, kocha antykwariaty oraz antyki i jak sama twierdzi, ma starą duszę i po nocach pisze swoją książkę.

Social media artystki:
Instagram: instagram.com/paulinaheyer
Facebook: facebook.com/PaulinaHeyer.music

Materiał dzięki:

Piotr Baranowski
ID Records CEO / A&R
Poprzedni
Następny
Polecane
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *