Radio Asymetria

post-header

W 2023 roku, Łódź świętuje swoje 600. lecie. 🥳 Obchody 600 – lecia Łodzi będą trwały cały rok 2023, a główny urodzinowy weekend przypada na 28–30 lipca 2023 roku.

🎵 Artyści 600. urodzin Łodzi:

📌 Tom Odell – ceniony brytyjski piosenkarz młodego pokolenia, którego utwór „Another love” (ponad 575 mln wyświetleń na YoutTubie!) stał się tłem dla tysięcy nagrań, będących wyrazem solidarności z Ukrainą i sprzeciwu wobec wojny.

Tom Odell

Odell zadebiutował w 2012 roku EPką „Songs from Another Love”, która została przyjęta przez słuchaczy i krytyków z wielkim entuzjazmem i zwróciła na niego uwagę wielu wpływowych dziennikarzy muzycznych. Zdobywca BRITs’ Critics’ Choice Award, nagrody, którą we wcześniejszych latach wygrały m.in. Florence & The Machine i Adele. Przed premierą pierwszego krążka Odell wystąpił jako support grupy The Rolling Stones w Londynie. Jego ostatnia płyta „Wrong Crowd” zebrała doskonałe opinie, a artysta wyprzedał w Polsce takie sale jak warszawski Torwar.

📌 OKI – rocznik ‘98, debiutanckim albumem “47playground” wdarł się przebojem nie tylko na 2. miejsce OLiS, ale również do rodzimego mainstreamu, gdzie skutecznie zbudował swoją pozycję na rynku muzycznym. Artystyczny potencjał potwierdził wydanym projektem “77747mixtape”, który zyskał status złotej płyty. Za oba wydawnictwa otrzymał w lutym 2021 roku nagrodę Bestseller Empiku jako odkrycie roku w kategorii “Muzyka”. 10 czerwca 2022 wydał solowy “PRODUKT47” – album, który już w przedpremierze uzyskał status złotej płyty.

Oki

📌 Otsochodzi jest jedynym z najciekawszych polskich raperów młodego pokolenia. Wielomilionowe odsłuchy jego kawałków na YouTube oraz status platynowej plyty tylko umocniły jego pozycję na rynku muzycznym.

Otsochodzi

📌 Young Igi to prekursor nowej fali rapu. Muzyka Young Igiego i jego autorskie teksty tworzą mieszankę wobec której trudno przejść obojętnie. Zasłużoną popularność przyniósł mu utwór Kush na pograniczu trapu i hiphopu.

Young Igi

📌 Margaret – to wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, a zarazem jedna z najbardziej popularnych artystek młodego pokolenia. Na swoim koncie ma 5 albumów studyjnych, w tym dwa – „Add the Blonde” (2014) i „Just the Two of Us” (2015) nagrodzone platyną. Jest także laureatką nagród branżowych na czele z MTV Europe Music Awards oraz Eska Music Awards.

📌 Kult – to zespół, który powstał na początku 1982 roku w Warszawie i nieprzerwanie gra już 40 lat na polskiej scenie. Zagrali ponad 3000 koncertów. Niekwestionowanym liderem zespołu jest Kazik Staszewski, którego działalność zespołowa jak i solowa charakteryzuje się sukcesem komercyjnym i artystycznym.

📌 Strachy Na Lachy – to formacja powołana w 2001 roku przez Grabaża i Kozaka, założycieli Pidżamy Porno. Charakteryzują się ciekawym brzmieniem punkowo-rockowym i tekstami, trafiającymi do serc wielu pokoleń. Dyskografię zespołu stanowią albumy, które uzyskały status Złotej Płyty – ,,Piła tango’’ (2005), ,,Autor’’ (2007), ,,Zakazane piosenki’’ (2008), ,,Dekada’’ (2011), ,,!To!’’ (2013) – oraz Platynowej Płyty, ,,Dodekafonia’’ (2010)

ZAPRASZAMY

info za fan page miasta Łódź na fb, o kolejnych artystach i przygotowywanych atrakcjach będziemy Was informować na bieżąco.

Poprzedni
Następny
Polecane
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *