Radio Asymetria

post-header
Zapowiedzi

„Dziwny Sen Niedźwiedzia” Łukasza Fudro feat. Oczybaszki

Mamy ogromny zaszczyt zaprezentować Wam nasi Drodzy słuchacze niesamowite połączenie Sił Neoklasyki i Folkowego Ducha. Oto w dniu dzisiejszym trafiła w nasze ręce gorąca premiera singla: „Dziwny Sen Niedźwiedzia”

Łukasz Fudro feat. Oczybaszki – Dziwny Sen Niedźwiedzia

Zespół Oczybaszki, znany ze swojej autentyczności i minimalizmu formy, oraz Łukasz Fudro, eksplorujący granice neoklasyki, połączyli siły, tworząc coś wyjątkowego i niezwykłego. Ich wspólne zamiłowanie do ciszy, spokoju oraz pierwotności i tajemnicy doskonale przejawia się w „Dziwnym Śnie Niedźwiedzia”.

Nowy singiel z pewnością poruszy serca słuchaczy swoją mistyczną historią i wyjątkowym brzmieniem pełnym magii i emocji. „Dziwny Sen Niedźwiedzia”, autorstwa neoklasycznego kompozytora Łukasza Fudro oraz utalentowanych artystek z folkowego zespołu Oczybaszki, Basi i Oli, zabiera nas w magiczną podróż do nordyckiej opowieści, w której król pod postacią białego niedźwiedzia, zmierza na spotkanie z przeznaczeniem napiętnowanym rzuconą na niego klątwą.

Composer: Łukasz Fudro
Composer: Barbara Buczek
Composer: Aleksandra Gocał
Lyricist: Barbara Buczek
Mix Engineer: Ignacy Gruszecki
Mastering Engineer: Ignacy Gruszecki

Utwór, którego pierwszy szkic powstał 8 lat temu na bazie fascynującej baśni o królu Valemonie, teraz ożywa, przynosząc słuchaczom nie tylko opowieść o ciężarze przeznaczenia, ale także przypomnienie o sile miłości i determinacji. Mimo różnic gatunkowych pomiędzy współautorami, to połączenie sił przynosi zaskakująco harmonijny i zasługujący na uznanie efekt.

„Dziwny Sen Niedźwiedzia” jest trzecim singlem współautorskim Łukasza Fudro, który od kilku lat eksploruje minimalistyczne podejście do muzyki, korzystając głównie z brzmienia fortepianu. Tym razem, wraz z Basią Biel i Olą Gocał (Biel) z zespołu Oczybaszki, przenoszą nas w niezwykły świat dźwięków, wypełniony delikatnością i tajemnicą.

Łukasz Fudro feat. Oczybaszki – Dziwny Sen Niedźwiedzia

W utworze, oprócz przepięknego śpiewu oraz fortepianu, typowego dla kompozytora, można usłyszeć również inne, starannie dobrane instrumenty, takie jak melodyka, cytra i kontrabas, które nadają kompozycji dodatkowego uroku i głębi.

Więcej info znajdziecie tutaj:

https://www.instagram.com/lukaszfudro/
https://www.youtube.com/@lukaszfudro
https://www.instagram.com/oczybaszki/
https://www.youtube.com/@oczybaszki1115

Materiał dzięki:

Poprzedni
Następny
Polecane
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *