Radio Asymetria

post-header

Już 10 czerwca 2023 roku w Amfiteatrze w Płocku letni sezon muzyczny rozpocznie OD NOWA – festiwal, który w piękne sobotnie popołudnie zabierze wszystkich spragnionych rozrywki w kilkugodzinną muzyczną podróż … Muzyka, potężne nagłośnienie, efekty i niesamowity klimat pełnowymiarowych koncertów ! Zapowiada się konkretny ogień, bo pośród zaproszonych wykonawców same gwiazdy wielkiego formatu.

RALPH KAMINSKI

Właściwie to Rafał Stanisław Kamiński polski piosenkarz, kompozytor, autor piosenek, multiinstrumentalista, producent muzyczny wykonujący muzykę z pogranicza popu alternatywnego, czerpiącego z kameralistyki. W 2009 wystąpił w jednym z odcinków programu TVP2 Szansa na sukces, wykonując piosenkę zespołu Perfect „Objazdowe nieme kino”. W 2011 zdobył Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu „Carpathia 2011” za utwór „The Hill”. Po konkursie został dostrzeżony przez Marka Kościkiewicza, który zaproponował mu współpracę menedżerską. W 2013 odebrał główną nagrodę na Międzynarodowym Kampusie Artystycznym „FAMA” oraz zaczął grać koncerty z zespołem My Best Band In The World. W 2014 był nominowany do nagrody artNoble w kategorii „muzyka”.
W 2019 zwyciężył w finale 40. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, dzięki wykonaniu utworów „Witajcie w naszej bajce” z Akademii Pana Kleksa i „Na zakręcie”. W latach 2018–2019 współprowadził podcast CGM.pl Dwa światy. W czerwcu 2021 odbył się specjalny spektakl muzyczny artysty podczas finału Przeglądu Piosenki Aktorskiej, będący zapowiedzią nowej płyty z utworami Kory i Maanamu. W sierpniu wydał singiel „Pięć minut łez” promujący film Łukasza Grzegorzka „Moje wspaniałe życie”. W październiku wydał płytę Kora, za którą otrzymał Fryderyki dla artysty roku oraz w kategorii „muzyka poetycka”. We wrześniu 2022 wydał album pt. „Bal u Rafała”, a w następnym miesiącu poinformował o współpracy z siecią fast foodów McDonald’s, która to obejmowała wirtualny koncert Kaminskiego pod hasłem „Bal w Maku” oraz wypuszczenie autorskiego zestawu Spicy Veggie Burger.
Wśród ulubionych kompozytorów muzyki filmowej sam Ralph wymienia Abla Korzeniowskiego i Zbigniewa Preisnera.

MROZU

Właściwie to Łukasz Mróz (ur. 22 lipca 1986 we Wrocławiu) – polski piosenkarz, producent muzyczny, kompozytor i autor tekstów. Jest absolwentem Zespołu Szkół nr 6 im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu. Uczęszczał do klasy o profilu teatralnym, rozwijając jednocześnie swoje umiejętności wokalne. Studiował fizjoterapię w Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu.
Występował w młodzieżowych musicalach w Teatrze Lalek we Wrocławiu oraz w Centrum Sztuki Impart. Jest laureatem konkursu Agnieszki Osieckiej „Bardzo Wielka Woda”. Współpracował z „Wozem” nad utworem „Jestem Imprezą”. Współpracował ponadto z wykonawcami, takimi jak DJ Kenneth, Mr. Kinglover, Natural Dread Killaz, Jamal, EastWest Rockers, Bob One, Junior Stress, Molesta Ewenement, K.A.S.T.A., Lilu, Wice Wersa czy White House.
W 2009 wydał debiutancki album studyjny pt. „Miliony monet”, a tytułowy singiel z płyty stał się ogólnopolskim przebojem. Tę piosenkę zaprezentował na Sopot Hit Festiwal 2009, gdzie zajął 8 miejsce. W 2010 roku wziął udział w kolejnej edycji tego festiwalu, gdzie zaprezentował piosenkę Vabank, z którą zajął 9 miejsce. Uczestniczył w jedenastej edycji programu rozrywkowego TVN Taniec z gwiazdami, w parze z Anetą Piotrowską odpadł w trzecim odcinku. 25 października wydał album pt. „Vabank”. W kolejnych latach wydał jeszcze cztery płyty: Rollercoaster (2014), Zew (2017), Aura (2019) i Złote bloki (2022).

VITO BAMBINO

Właściwie to Mateusz Wojciech Dopieralski (ur. 27 kwietnia 1988 w Katowicach) – niemiecki aktor filmowy i telewizyjny pochodzenia polskiego (ma podwójne obywatelstwo), a także polskojęzyczny piosenkarz, autor tekstów, kompozytor, producent muzycznyi wokalista zespołu Bitamina.
Muzycznie współpracował z artystami takimi, jak Dawid Podsiadło, Daria Zawiałow, Envee, Jan-rapowanie, Kaśka Sochacka, Kubi Producent, Natalia Szroeder, Paulina Przybysz, Pham, Rasmentalism, Sanah, Seven Phoenix, Quebonafide, PRO8L3M i VNM.
W 2003 zadebiutował na scenie Düsseldorfer Schauspielhaus w Düsseldorfie w sztuce Zamieszanie w krainie gier. W latach 2003–2009 wystąpił w spektaklach: Niezwykle smutna księżniczka jako smutny głupiec, Amelka, Bóbr i Król na dachu w roli bobra, Nihil novi jako Kopernikus, Król Maciuś Pierwszy w roli ministra oraz Faust i inni jako Mefisto. Następnie grał w przedstawieniach: Aladyn i cudowna lampa (2010) w Hessisches Landestheater w Marburgu, Śmierć Dantona (2010) w Düsseldorfer Schauspielhaus w Düsseldorfie, Wampirek (2011) jako protagonista 9-letni Anton Bohnsack, zafascynowany wampirami w Wuppertaler Bühnen w Wuppertalu, Skąpiec (2011) jako Kleant, jedyny syn tytułowego bohatera komedii Moliera w Theater der Keller w Deutz, Czy androidy śnią o elektrycznych owcach? (2011) w Theater der Keller w Deutz i Nibelungi (2012) jako Giselher w Hessisches Landestheater w Marburgu. W 2011 otrzymał nagrodę teatralną młodych aktorów Puck w Kolonii.
Jak sam twierdzi w wywiadach, początek swojej drogi muzycznej datuje na rok 2003. Popularność zyskał dzięki utworowi „Dom” wykonywanemu z zespołem Bitamina. Występuje także jako wokalista solowy, 24 września 2020 wydał debiutancki album pt. Poczekalnia.
W 2021 roku współprowadził audycję muzyczną „Tłusty Czwartek” emitowaną w radiowej Czwórce.
W sierpniu 2021 wziął udział w akcji promocyjnej „Wszystko mi mówi” Tymbarku. W ramach tego przedsięwzięcia wraz z Sanah, zespołem Kwiat Jabłoni i Arturem Rojkiem nagrali teledysk, w którym śpiewają swoje wersje utworu Skaldów pt. „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”.

SORRY BOYS

Sorry Boys to jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie alternatywno-popowej. Wydali pięć albumów studyjnych: Hard Working Classes (2010), Vulcano (2013), Roma (2016), Miłość (2019) i Renesans (2022).
Zespół muzyczny został założony w 2006 w Warszawie przez Tomasza Dąbrowskiego i Piotra Blaka. W tym samym roku dołączyła do nich wokalistka Bela Komoszyńska. Laureaci „Nagrody dziennikarzy” na festiwalu TOPtrendy 2014. W marcu 2017 album studyjny Roma uzyskał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii „album roku alternatywa”. Od początku działalności trzon grupy stanowią: Bela Komoszyńska oraz Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak.Debiutancka płyta „Hard Working Classes” ukazała się w 2010 roku i zebrała znakomite recenzje. Kolejne wydawnictwo pt. „Vulcano” zostało uznane za jeden z najlepszych polskich albumów 2013 roku. Ta płyta ugruntowała pozycję Sorry Boys jako zespołu nowatorskiego i niebojącego się sięgać po nieoczywiste rozwiązania.
W 2016 roku muzycy zaprezentowali album „Roma”, który ponownie znalazł się w stawce wielu podsumowań płytowych: To jeden z tych zespołów, który tchnął nowe życie w polski pop, który szturmem wziął sceny klubowe i festiwalowe. Ich ostatni album „Roma” to majstersztyk. („Gazeta Wyborcza”)
Wydawnictwo przyniosło zespołowi nominację do Fryderyka 2017 w kategorii „Album Roku – Muzyka Alternatywna” i przysporzyło wielu nowych fanów.
Po barokowym bogactwie „Romy” zespół zapragnął bardziej przejrzystych piosenkowych form, które przyniosła „Miłość” (2019). Czwarty album grupy był również pierwszym wypełnionym w całości polskimi tekstami. „Miłość” pokazuje oblicza najważniejszego uczucia świata z prywatnej i uniwersalnej perspektywy. Bela Komoszyńska: „Miłość to najważniejsze słowo świata. Kocham kochać. Na tej płycie jestem piewcą miłości jako Kobieta, jako Matka i Człowiek. Piosenki na nią pisałam w najszczęśliwszym okresie mojego życia. Kobiety, mężczyźni, nasza córka, miasto Warszawa to są bohaterowie, których znam, rozumiem, kocham”
Obecny skład zespołu
Bela Komoszyńska – śpiew, instrumenty klawiszowe (od 2006)
Tomasz Dąbrowski – gitara (od 2006)
Piotr Blak – gitara, instrumenty klawiszowe (od 2006)

Serdecznie zapraszamy do Płocka już 10 czerwca 2023 r.

Poprzedni
Następny
Polecane
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *