Radio Asymetria

post-header

Dziś mamy dla Was news z gatunku „dobre wieści”. Pamiętacie artystę o pseudonimie Dawid Dejf Motyka? Jeśli tak, to łatwo będzie Wam pokochać nowego M. Davida, jeśli jeszcze nie znacie, to poniżej partia informacji i materiału muzycznego, który spowoduje, że pokochacie tego artystę i jego wygony. A warto, bo zbliża się wydanie jego premierowego krążka. Ale po kolei …..

fot. materiały prasowe

M. David jest w trakcie nagrywania debiutanckiego albumu pt: „X3 części mnie”
Na krążku znajdzie się 13 kompozycji jego autorstwa, i dodatkowo 2 bonusy. Nachodząca płyta będzie utrzymana w klimacie pop, pop-rock, rnb, soul, akustycznie, alternatywnie.

M. David – Wakacji czas – [Official Music Video] – muzyka pop, lekka, optymistyczna, relaksacyjna

Brzmienie nachodzącego krążka zapowiada się energetyczne, a tematyka tekstów wypełnia przestrzeń od przyjaźni, po miłość i życie. Od ballad, po grungowe riffy, aż do wakacyjnej nuty.

fot. materiały prasowe

A wszystko zaczęło się dobre 12 lat temu. 23 lutego 2012 roku premierę miał teledysk nagrany do utworu „Twój czas”. Utwór szybko zyskał popularność w Internecie. W ciągu miesiąca klip udostępniony na Youtube miał ponad 200 tyś odsłon.

M. David – Twój czas róża – [Official Music Video] – muzyka pop-rock, rock, energetyczna, motywacja

Artysta wcześniej nazywał się Dawid „Dejf” Motyka, obecnie jego pseudonim artystyczny to: M. David. M. David jest muzykiem, kompozytorem, aranżerem, multiinstrumentalistą i wokalistą.
Tworzy własną muzykę autorską i jest w trakcie ukończenia pierwszej płyty pt: „X3 części mnie”, którą planuje wydać jesienią 2024 roku. Obecnie trwają prace nad elektroniką, samplami perkusyjnymi i nagrywaniem wokali. Po zakończeniu nagrań, artystę czeka samodzielny miks i mastering materiału w jego własnym studio „Other”. Warto podkreślić, że nagrania bębnów i gitary akustycznej można obejrzeć na oficjalnym profilu artysty na FB.

M. David – Summertime – [Official Music Video] – muzyka pop, lekka, optymistyczna, relaksacyjna

Urodzony w Tuchowie. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w 1999 roku. Uczeń na gitarze basowej w szkole Pawła „Mazdy” Mazura, samouk na gitarze elektrycznej, klawiszach i perkusji. Uczeń akademii wydziału Jazz w Krakowie – wokal.

M. David – Strach – [Official Music Studio] – muzyka pop-rock, rock, energetyczna

Był uczestnikiem programu „Start w TVN – meta na scenie”. Był także ścisłym finalistą castingu organizowanego przez ówcześnie dużą wytwórnię muzyczną „Polygram Polska”, gdzie wygrał Gabriel Fleszar z piosenką „Kroplą deszczu”. Został zwycięzcą konkursu online organizowanego przez portal Onet.pl z utworem „Moja Rewolucja”, a także zwycięzcą konkursu organizowanego przez radio „Bis” obecnie radio „Cztery” z piosenką „Wspomnienie”.

M. David – Wspomnienie – Unplugged – [soft acoustic version] – muzyka pop, akustyczna, romantyczna
fot. materiały prasowe

Jako support występował przed: Andrzejem Piasecznym, H2O, ZIYO, Wojtkiem Klichem. Jego pierwszy solowy utwór pt. „To Ty” odniósł ogromny sukces, często gościł w rozgłośniach radiowych.

M. David – To Ty – [Official Music Studio] – muzyka pop-rock, rock, ballada, romantyczna, miłość

Utwory M. Dawida trafia najczulszą strunę ludzkich emocji. To nie tylko piękne słowa ale i przyjemna muzyka. Spokojny, miły i ciepły głos daje się w sobie rozkochać i zapada w pamięć. W piosenkach M. Dawida odnajdziecie poezję, która nie służy wyładowaniu emocji, lecz ucieczce od emocji; nie służy wyrażeniu osobowości, lecz ucieczce od osobowości. Ale oczywiście tylko ci, którzy mają osobowość i emocje, wiedzą, co to znaczy chcieć od tego uciec. Te teksty naładowane są emocjami, które w niesamowity sposób trafiają w serce i uczucia słuchacza. Piękna muzyka i słowa łapiące za serce. Cudownie się słucha takiej sentymentalnej muzy. Śmiało stwierdzamy fakt, że są to piosenki, których można słuchać bez końca !!!

Trzymamy kciuki za sukces nadchodzącego wydania krążka, a tymczasem utwory M. Dawida trafiły już na naszą regularną playlistę, i niebawem będą gościły w podcaście Gorąca Nowość. Zapraszamy do słuchania i polecania.

Więcej informacji w mediach społecznościowych

Materiał dzięki:

Dawid Motyka

Poprzedni
Następny
Polecane
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *