Radio Asymetria

post-header

Zapraszamy na muzyczne spotkanie dwóch wirtuozów dźwięku. Drodzy słuchacze chcemy zainteresować Was projektem Impromptu Sessions. o nowy, interesujący duet kompozytorsko – producencki, za którym stoją: Piotr Krępeć i Kris Górski. Ich spotkanie zaowocowało cyklem pięknych muzycznych obrazów. Pod koniec 2023 r ukazał się ich pierwszy album „Impromptu Sessions 1″, który jak podkreślają jest albumem złożonym z samych nieoczywistości i jeśli można go z czymś zestawić to najbliżej mu do malarskiego impresjonizmu, w którym wygrywa chwila. Album jest koncepcyjną formą, a zarazem podróżą przez muzyczne przestrzenie, gdzie za pomocą brzmień pianina i gitary, muzycy skonstruowali bogaty, wielowymiarowy, intuicyjny i dojrzały materiał zamknięty w 16 kompozycjach.

W dobie pośpiechu, wszędobylskiego komercjalizmu, krótkich form i skompresowanych brzmień – ten album jest oddechem. Jest jak jedwabny szal, utkany z najszlachetniejszych dźwięków.. – fragment recenzji z portalu Boredcity.

Muzycy wiedzeni intuicją, zainspirowani falą, na której stworzyli te nieoczywiste utwory – zdecydowali się pokazać materiał w formie koncertowej. 6.X.2023r. odbył się premierowy koncert „Impromptu Sessions 1″ (data ta skorelowana była z premierą płyty w serwisach streamingowych). Duet ma w planach koncerty w całym kraju, a także następne kompozycje, które zaowocują kolejnymi częściami tej magicznej, muzycznej podróży.

Utwory z naszej pierwszej płyty grane są w stacjach radiowych w Stanach Zjednocznych, Australii, Islandi. Płyta dociera naprawdę daleko – co cieszy nas ogromnie i daje nadzieję, że nasza muzyka będzie przyjmowana co raz szerzej – mówią artyści.

Piotr Krępeć to gitarzysta akustyczny, wirtuoz, kompozytor. Uznany nie tylko w Polsce, ale na scenach całego świata, gdzie z sukcesem koncertuje od wielu lat, w tym regularnie w Chinach. Ma w swoim dorobku m.in. udział w międzynarodowych festiwalach, dwa solowe albumy „Movement in Silence” oraz „In Substance”, a także kompozycję ścieżki dźwiękowej do etiudy filmowej Arka Biedrzyckiego „Podróż z bagażem podręcznym”, opartej na prozie Franza Kafki. Film został zaprezentowany na Festiwalu Filmowym w Cannes (2012r.).

Kris Górski to muzyk, kompozytor, producent muzyczny (na obecną chwilę, ma na swoim koncie zrealizowanych 150 albumów), inżynier dźwięku. Absolwent SAE w Paryżu. Od lat tworzy muzykę do filmów, seriali, nagrywa, produkuje, współpracuje z wieloma muzykami z Polski i Europy. Prowadzi własne studio nagraniowe Audio Planet. Studio usytuowane jest w przepięknym zakątku Kaszub, otoczone malowniczymi krajobrazami, pól, lasów i jezior. Nie dziwi zatem fakt, że na „Impromptu Session 1″, muzycy przenoszą słuchacza w podobne, nieoczywiste, bardzo osobiste, ale także uniwersalnie piękne przestrzenie.

Album w streamingu:
https://songwhip.com/piotrkrępeć/impromptu-session-1
You Tube: https://www.youtube.com/@ImpromptuSession/videos

Materiał dzięki:

Izabela Frechowicz

Poprzedni
Następny
Polecane
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *