Radio Asymetria

post-header

EVA czyli Ewa Warta- Śmietana, absolwentka wyższych studiów muzycznych, to barwna postać polskiej sceny operowej i operetkowej. Oprócz działalności artystycznej pełni funkcje: prezesa Fundacji Pomocy Artystom Polskim CZARDASZ. Zapalona podróżniczka, ze szczególną wrażliwością dba o wartościowy przekaz muzyczny. Wybiera rytmiczny, popowy repertuar, ciepłe, pełne dystansu teksty oraz barwne stylizacje sceniczne, z licznymi elementami etnicznymi. Inspiracji poszukuje m.in.: w kulturze żydowskiej czy zwyczajach i folklorze Bliskiego oraz Dalekiego Wschodu. Eva swoje utwory wykonuje w kilkunastu językach. Dzięki licznym podróżom, mogła czerpać inspiracje i koncertować w wielu krajach świata. Na swoim koncie ma już cover francuskiego utworu do filmu „Maria Skłodowska – Curie” – „Szafirowy Blask”, napisany przez Michała Wojnarowskiego, który był na szczytach polskich list przebojów, m.in. radiowej Jedynce. Współpracowała też z Marcinem Nierubcem oraz Michałem Zabłockim przy utworze „Będzie po co żyć”. Premiera albumu Evy planowana jest na 2024 rok. Zapowiadają ją single „Ptak wolności” (duet ze Zbigniewem Zamachowskim), „To ja jestem Eva” i „Złudzenie”.

W oczekiwaniu na Boże Narodzenie w nastrojowy klimat z pewnością wprowadzi nas EVA i jej propozycja muzyczna pt. „Pierwsza gwiazda”. Tym razem artystka wróciła do swoich muzycznych korzeni i wokalnie nadała pieśni świątecznej bardziej operowy charakter co w połączeniu z przepiękną aranżacją muzyki na skrzypce i fortepian daje wspaniały efekt.

„Myślą przewodnią tej bożonarodzeniowej pieśni jest  przesłanie, że  zło na całym świecie przegra z naszą nieustającą Wiarą, Nadzieją, Miłością.  Dobro, które przychodzi wraz narodzeniem Dzięciątka Bożego umacnia nas w życiu i dążeniu do lepszego.” – podsumowuje przesłanie „Pierwszej gwiazdy” artystka. 

„Pierwsza gwiazda” wzrusza zarówno kompozycją jak i tekstem. Pieśń  z pewnością uprzyjemni Państwu czas Świąt. 

Więcej info o artystce znajdziecie tutaj

https://www.instagram.com/eva_oficjalnie
https://www.facebook.com/EVA.muzycznie
https://www.youtube.com/@evamuzycznie4913

Materiał dzięki:

Izabela Frechowicz

Poprzedni
Następny
Polecane
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *