Radio Asymetria

post-header

UWAGA !!! Najnowszy singiel Mayka rozpali tegoroczne lato! Gorące noce i gorące uczucia – “Hiszpańskie noce” to kawałek w klimatach zmiksowanego latino. Utwór opowiada o intensywnych, namiętnych przeżyciach podczas wakacji w Hiszpanii. Opisuje beztroskie noce pełne tańca i romansów. Przedstawia obraz kobiety o “cukierkowych ustach” i “opalonej skórze”, porównanej do wulkanu, co podkreśla jej atrakcyjność oraz gorącą naturę.

Mayk – Hiszpańskie noce [Official Music Video]

W drugiej części tekstu narrator opisuje swoje taneczne umiejętności i popularność wśród kobiet, porównując się do Portorykańczyka, co sugeruje jego pewność siebie i charyzmę. Przywołuje obraz “słowiańskiego księcia”, który był marzeniem matki dziewczyny, kontrastując go z “chuliganem” – chodzi tu o jego własny wizerunek, bardziej buntowniczy i niepokorny.

Kolejne wersy opisują przygody i podróże po różnych miastach Hiszpanii, jak Walencja, Barcelona, Madryt i Malaga, z akcentem na niekończącą się zabawę i romantyczne wypady. Symbolika “kici, kici miał” i tańczenia boso dodaje tekstowi elementu swobody i bliskości z naturą. Narrator cieszy się chwilą – niezależnie od tego, co przyniesie przyszłość – i obiecuje zachować te wspomnienia na zawsze.

fot. profil fb artysty

Mayk, znany również jako Mr.X, właściwie Michał Chudek (ur. 4 kwietnia 1987 r. w Puławach) – DJ, wokalista, producent muzyczny. W maju 2016 r. został zaproszony przez producenta muzycznego Remo do wspólnego wykonania utworu “Zaryzykuj”, który został napisany wspólnie z producenckim trio TheFoxxesMusic. To była pierwsza produkcja, na której udzielił się wokalnie. Michał w styczniu 2017 r. pod pseudonimem Mayk wydał swój debiutancki singiel “Wiem, co jest grane”. Ma na koncie wspólne nagrania z B.R.O., TKM, Remo, Pit, Adi Foxx, Hans. Mayk poza wydawaniem własnych utworów w wolnym czasie pisał piosenki dla Sylwii Lipki, Sound’n’Grace, Bartka Kaszuby, Weroniki Juszczak i wielu innych. W 2020 r. wraz z producentem Adi Foxx zaprosili do współpracy znanego ukraińskiego artystę Ivana NAVI, tworząc przy tym utwór w języku polsko-ukraińskim “Rzeka/РІЧКА”. W czerwcu 2021 r. wspólnie z lubelskim radiowcem Pawłem Typiakiem i raperem TKM wydali w klimacie latynowskim utwór pt. “PrzeWszystko”. Rok później Mayk zaprosił artystę Bakalarza i wydał z nim letni kawałek, który nosi tytuł „czerwiec lipiec sierpień”.

Artysta obecnie nie planuje wydania płyty. Skupia się na konkretnych singlach, co pozwala mu eksperymentować z różnymi stylami muzycznymi i nie ograniczać się do jednego konkretnego gatunku. Chciałby, żeby jego słuchacze mieli zawsze coś nowego i nie czuli się ograniczeni przez konkretny styl czy temat. Inspiruje się artystami, którzy odważnie eksperymentują i zmieniają swoje brzmienie, tworząc ciekawe i zaskakujące utwory. Otwartość na nowe możliwości i nieustanny rozwój są dla Mayka najważniejsze.

Social media artysty:
Instagram: https://www.instagram.com/maykpl/

Facebook: https://www.facebook.com/mayktv

Materiał dzięki

Piotr Baranowski
ID Records CEO / A&R
Poprzedni
Następny
Polecane
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *