Radio Asymetria

post-header

Przestań tyrać, wejdź w PIAH i „Odpal grilla”!! Coś dla wszystkich tych, którzy mają dość tyrać codziennie od 8 do 16, mają odwagę postawić wszystko na jedną kartę i zacząć żyć na własnych zasadach. Nie musisz kręcić się jak chomik w kołowrotku, żeby osiągnąć spełnienie.

Już po raz szósty zespół z Olsztyna zaprasza nas do udziału w jednej z napisanych przez siebie historii. Tym razem wkraczają w bardzo dobrze wszystkim znaną sferę przemęczenia i wypalenia zawodowego. Jak zwykle PIAH ma lekarstwo na wszystko …Uwierz w siebie, i po prostu wrzuć na chillout, w tym jest siła…” Według zespołu, najlepszym sposobem na nie dającą perspektyw pracę w korpo lub po prostu tyranie na kredyt zaciągnięty u „goblina”(przywołanego w piosence i zinterpretowanego, jako bankier z książek o Harrym Potterze), jest porzucenie dotychczasowego stylu życia i podjęcie odważnych decyzji. Pozwoli to odnaleźć zdrowie psychiczne, ukoić nerwy i dostrzec nowe barwy w tym czarno-białym świecie.

PIAH – Odpal grilla (official video)

Tekst do tego kawałka mówi o tym, że nie trzeba całego życia poświęcić na pracę w korpo, czy na innym etacie. Wystarczy uwierzyć w siebie, wziąć los w swoje ręce i żyć na własnych warunkach. To wszystko, aby być szczęśliwym, a nie styranym, jak większość ludzi na świecie, którzy traktują swoją codzienność, jak cykl życia mrówki.

Utwór został zarejestrowany oraz obrobiony w Sound Show Studio. Teledysk po raz pierwszy w historii zespołu został nagrany telefonem. Według, jak zwykle błyskotliwego scenariusza Patrycji Wagi, zmontował go Tomasz Kluz. Klip do „Odpal grilla”, już tradycyjnie w humorystyczny sposób, obrazuje tekst piosenki. Jako plan teledysku PIAH wysłał swojego aktora na przejażdżkę po stolicy Polski, natomiast w drugiej części klipu wyrusza on na wakacje do Turcji.
Autorem tekstu do utworu „Odpal grilla” jest Tomasz Kluz. Artysta, wspólnie ze swoim zespołem w składzie Patrycja Waga – klawisze, Wojciech Watras – skrzypce, Roland Gloger – gitara, Marek Dzikowski – bas oraz Tomasz Maroszek – perkusja, promuje repertuar, który dotyczy obalania przyjętych schematów i korzystania z życia na własnych zasadach.
PIAH sypie w uszy już od półtora roku i nie ma zamiaru przestać. Każdy kolejny singiel wzbogacony o teledysk, zapowiada pierwszy album zespołu, który zespół planuje wydać jesienią.

Weź chociaż garść PIAHu, a resztę dowieziemy pod wskazany adres

fot. materiały prasowe

W materiałach prasowych czytamy: „Nasza muzyka jest taka jak my – różnorodna.
Raz usłyszycie popowe wstawki, innym razem zabrzmimy bardziej bluesowo, ale na pewno rock & love gra nam w duszach!
Każdy z nas jest nieskończenie kreatywny! Nie łapiemy się w ramki, nie mamy barier ani zahamowań. Wyrażamy siebie w różnych formach i dobrze się przy tym bawimy.
Spodziewać się po nas możecie niespodziewanego 🙂
Nasze drogi połączyły się przypadkowo, choć przypadkiem dzieje się nic”.

Fot. Przemysław Blechman

PIAH tworzą:
Tomek Kluz – wokal
Patrycja Waga – instrumenty klawiszowe
Tomek Maroszek – instrumenty perkusyjne
Roland „Roni” Gloger – gitara
Marek Dzikowski – gitara basowa
Wojtek Watras – skrzypce

Każdy kolejny numer zespołu zwiastuje docelowy album, który będzie dotyczył obalania przyjętych schematów i korzystania z życia na własnych zasadach.
Porzucenie rutyny, wyjście z cienia, odważne decyzje i miłość w każdy możliwy sposób, to główne przesłanie twórczości PIAHu.
Nie sypniemy PIAHem w oczy, ale wlejemy Ci w uszy dużo dobrej muzyki.

W ich muzyce raz usłyszycie popowe wstawki, innym razem brzmią bardziej bluesowo, ale na pewno rock & love gra w ich duszach!

Fot. Tomasz Kluz

Media społecznościowe

Materiał dzięki

Poprzedni
Następny
Polecane
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *