Radio Asymetria

post-header

Strefa Chaosu mieszcząca się przy ulicy Kościuszki w Gostyninie zaprasza na niepokojąco dobrze zapowiadajace się wydarzenie muzyczne „METAL KONCERT”.

Zagrają:
HELLSPAWN (Death Metal)

Hellspawn | Facebook

Pochodząca z Wielunia formacja Hellspawn, która na scenie, podziemnej oczywiście, istnieje już od blisko dwudziestu lat. Nie znacie? Nie słyszeliście? No to czas to zmienić, szczególnie jeśli waszym ulubionym gatunkiem jest śmierć metal. Ten kwartet na EPce In Agelessness pokazuje, że doskonale wie, jak się w to bawić. Potężnie chłoszczą wściekłe riffy, które wraz z mocarnym growlem Mariusza Koniecznego i perkusyjną kanonadą przerabiają słuchacza na mielonkę. Grany przez zespół death metal nasuwa silne skojarzenia z klasykami gatunku, przede wszystkim ze złotą erą Morbid Angel. Nie jest to jednak bezczelna i ślepa kopia gigantów – zespół miewa też ciągoty do bardzo melodyjnych solówek. Każdy ich kawałek ma swój własny charakter, dzięki czemu słuchacz nie odniesie wrażenia obcowania z bliźniaczo podobnymi do siebie numerami.

ARCANE DUST (Death Metal)

Arcane Dust | Facebook

Arcane Dust – polska grupa muzyczna wykonująca death metal z wpływami miedzy innymi melodic death oraz doom metal. Powstała w 2015 roku w Łodzi z inicjatywy Marcina Czyżewskiego (wokal), Tomasza Wasilewskiego (gitara) oraz Łukasza Kapitułki (bas), grających razem niegdyś w grupach Syndrom oraz Dusst. W roku 2019 skład zasilili Wojciech Sobierajski (gitara) i Marcin Grzeliński (perkusja/wokal wspierający). W 2017 grupa wydała album EP pt. ‘La Loba’ który zyskał uznanie krytyków i publiczności, a w 2022 roku światło dzienne ujrzał album ‘Etched Upon Thee’ wydany i nagrany w Case Studio w Aleksandrowie Łódzkim. Marcin Grzeliński jest głównym autorem tekstów, w których zespół porusza tematy problemów i ułomności dzisiejszego świata, posługując się metaforyczną aurą. Grupa czerpie inspiracje przede wszystkim z ‘old schoolowych’ zespołów death metalowych, lecz całokształt twórczości jest wypadkową indywidualnych gustów muzycznych członków.

KREW (Symphonic Atmospheric Dark Metal)

Krew | Łódź | Facebook

To nowy, bardzo ciekawy projekt który przygotował swoją debiutancką płytę z niesłychaną pieczołowitością. Ich muzykę można zaliczyć do ‘Atmospheric Symphonic Dark Metal’. Zespół Krew powstał w Łodzi. Został założony przez muzyków, którzy już wcześniej spotykali się w różnych konfiguracjach. Pierwsze miesiące działalności to poszukiwanie właściwego kierunku artystycznego, jak również talentów na terenie nie tylko Polski (Łódź, Gdynia), ale też poza jej granicami Meksyk (Meksyk, miasto stołeczne). Podstawowym kryterium w tym procesie była potrzeba możliwości osiągnięcia zamierzonego brzmienia bez żadnych kompromisów. Kontynuacja tej sesji to Marzec 2021, kiedy zespół rozpoczął nagrania pozostałych utworów na debiutancki album. Muzycznie zespół już od poczatku proponuje własne brzmienie, które można określić jako Symphonic Atmospheric Dark Metal. Muzyka w warstwie lirycznej odnosi się do biblijnej wizji Apokalipsy według św. Jana, a przede wszystkim Czterech Jeźdźcach Apokalipsy.

Start godz. 19.00
Wlot 30zł 

Poprzedni
Następny
Polecane
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *