Radio Asymetria

post-header
Zapowiedzi

Zespół NOCO z premierowym singlem „Budda”

7 marca to dzień premiery nowego singla 'Budda’ zespołu NOCO. Budda to punkowa mantra, która ma wprowadzić słuchacza w trans. Muzycy napisali ten utwór z myślą, aby każdy kto go posłucha, choć na chwilę spróbował skupić się na swoim oddechu. „Niech melodia przemierzy każdą komórkę ciała, a razem z wydechem uwolni to, co nie służy.”

Słowa i przekaz w piosence są oczywiste jak wdech i wydech. Może właśnie z racji tej oczywistości, tak trudno nam się skupić na oddechu. To nieoceniony dar, który towarzyszy nam w codzienności. Dzień i noc. Śmiech i płacz. Cisza i chaos. Kiedy to czytasz, też oddychasz…

Wydawcą szóstego utworu noco jest Agora Digital Music. Nagranie zrealizował i wyprodukował Kuba Kutera. Okładkę stworzyła Lila Gejderich.

Zespół noco to pięcioosobowy skład, który oficjalnie istnieje od września 2022 roku. Należy jednak dodać, że każdy z członków zajmuje się muzyką od co najmniej dekady. Po latach muzycznych poszukiwań postanowili postawić wszystko na jedną kartę i zaczęli tworzyć bez żadnych ograniczeń gatunkowych. No co? Ostatecznie zawsze chodzi o muzykę.

Do oficjalnego zderzenia doszło wrześniowej nocy 2022 roku, jednak znali się na długo przed. Stworzyli byt łączący w sobie 5 światów, które subtelnie przeplatają między sobą. Jak mówią o sobie:

‚‚Nie boimy się mocnych słów, chaosu, sarkazmu i kontrowersyjnych tematów.
Muzyka jest dla nas spoiwem łączącym różne energie, które przechodzą przez nas na co dzień. Od słodkich melodii do energetycznych przesterów – chcemy, by nasza twórczość wniosła świeży powiew na polską scen
ę.”

Kiedy inni śpią, oni podróżują w otchłani nocy, chwytając nieznane im wcześniej melodie. W nadchodzącym sezonie obiecują wprowadzenie w zupełnie nowe dźwiękowe rejony. Pozostaje tylko czekać na chwilę, gdy publiczność zanurzy się w ich muzycznym świecie.

Mają na koncie 4 single, które scaliły się w pierwszą EPkę, singiel “Spoko luz” oraz blisko 20 koncertów w pierwszym roku istnienia zespołu. Zagrali na wrocławskim festiwalu WrOFFław Showcase, GRASZ BÓR Festiwal w Rzeszowie, OPEN CRAFT Festiwal Browaru Nepomucen i wielu innych wydarzeniach na terenie Polski. Porwali publikę energią sceniczną oraz nietuzinkowymi tekstami, które mocno korespondują z muzyką.

noco w składzie:
Barbara Białkowska – Melodia
Julia Daniluk – Barwa
Bartłomiej Kiczka – Baza
Patryk Rezler – Rytm
Jakub Kulik – Kolor

Materiał dzięki

Mariusz Majchrzak

Poprzedni
Następny
Polecane
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *