Radio Asymetria

post-header

Przed nami ulubiona impreza wszystkich przyjaciół muzeum! Już 13 maja zapraszamy na Noc Muzeów w Muzeum Mazowieckim w Płocku i jego oddziałach 🏦🌜✨


🔹W programie m.in. pokazy i warsztaty taneczne, Wielki konkurs na przebranie w stylu secesyjnym lub art déco w Noc Muzeów, pokazy filmowe, ciekawe wystawy czasowe. Czekamy na Was aż do godz. 24.00! Zapraszamy w imieniu organizatorów czyli Muzeum Mazowieckiego w Płocku.

Uwaga, uwaga, organizatorzy mają dla Was wspaniałą propozycję! Ogłasili wielki konkurs na na najbardziej wierne epoce i efektowne przebranie w stylu secesyjnym lub art déco! Przeprowadzą go w Noc Muzeów, 13 maja, w kamienicy przy ul. Kolegialnej 6.
Udział w konkursie wziąć może każdy – panie, panowie, dzieci (pod opieką dorosłej osoby). Wystarczy skompletować strój i 13 maja w godz. 17.00 – 21.00 zgłosić się do naszego konkursowego stanowiska w holu kamienicy przy Kolegialnej 6.
Fotograf zrobi Wam zdjęcie, potem wszystkie zostaną ocenione i o godz. 22.00 w auli przy Kolegialnej 6 ogłoszone zostaną wyniki (jeśli nie będziecie mogli zostać na ogłoszeniu wyników – zgłosimy się do Was!).
Mamy cenne nagrody! Autorzy trzech najlepszych przebrań w stylu secesyjnym i trzech najlepszych przebrań w stylu art déco otrzymają do nas bony do Empiku o wartości 300 zł!


🔹Noc Muzeów w Muzeum Mazowieckim w Płocku. Wystawy, tańce i wielki konkurs!

Muzeum Mazowieckie w Płocku zaprasza na wieczór pełen atrakcji we wszystkich swych siedzibach i oddziałach. Gwarantujemy niezwykłą atmosferę i niezapomniane wrażenia. Wstęp jest darmowy – wszędzie.
PROGRAM
Kamienica secesyjna przy Tumskiej 8
Godz. 17.00 – 24.00
Ostatnie wejście o godz. 23.15
Znajdziecie tu nasze wspaniałe wystawy – „Secesja” z nowymi salami z malarstwem i rzeźbą Bolesława Biegasa oraz Salą Galicyjską oraz historyczną wystawę „X wieków Płocka”.
Na patio kamienicy wypatrujcie tancerzy. Będziemy podziwiać tańce z epoki w ich wykonaniu. Odważni będą mogli także zawirować w walcu! Pokazy i nauka walca na patio Tumskiej 8 o godzinie 18:00, 19:00, 20:30 i 21:30.
Kamienica art déco przy ul. Kolegialnej 6
Godz. 17.00 – 24.00
Ostatnie wejście o godz. 23.15
Przy Kolegialnej 6 czeka na Was jedyna w Polsce wystawa stała sztuki dwudziestolecia międzywojennego z „Martwą naturą” Tamary Łempickiej i autem Jowett z roku 1926.
Na patio kamienicy także spotkacie tancerzy. Przy Kolegialnej 6 tańczymy wspólnie lindy hop! Pokazy i warsztaty tego tańca odbędą się o godz. 20:00 i 21:00.
Dodatkowo w małej sali wystaw czasowych przy ul. Kolegialnej 6 obejrzeć będzie można wystawę archeologiczną ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Biskupinie „Na skraju tęczy pod smoczą strażą” prezentującą niezwykle cenne trzy skarby z końca epoki brązu i wczesnej epoki żelaza.
W auli obok sali wystawowej prezentować będziemy film „Z otchłani pradziejów” w reżyserii Zdzisława Cozaca. Zapraszamy o godz. 18.00 i 20.30.
Spichlerz przy ul. Kazimierza Wielkiego 11b
Godz. 17.00 – 24.00
Ostatnie wejście 23.15
Spichlerz, Dział Etnograficzny Muzeum Mazowieckiego w Płocku, zaprasza na wystawę „Nad Wisłą, na Urzeczu. Tu było żyć trudno, ale się opłacało…” przygotowaną przez Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie oraz Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie.
W Spichlerzu czekać będą na Was dwie wystawy stałe – „Kultura Mazowsza w ludowej wizji świata” i „Sztuka Dalekiego Wschodu” z piękną „Wielką falą w Kanagawie” (w oryginale!).
Muzeum Żydów Mazowieckich przy ul. Kwiatka 7
Godz. 17.00 – 24.00
Ostatnie wejście 23.15
W dawnej bożnicy będzie można obejrzeć wystawę „Blum/Cieśniewski. A jednak życie” izraelskiej malarki i graficzki Avivy Blum oraz polskiego malarza Wojciecha Cieśniewskiego.
Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim
Godz. 14.00 – 20.00
Ostatnie wejście godz. 19.15
Skansen to pamiątka po osadnictwie przybyszów z Fryzji, Flandrii i Niemiec na terenach północnego Mazowsza od XVII do połowy XIX wieku. Czeka tam na Was wyremontowany dawny kościół ewangelicko–augsburski, szkoła, pobliski odnowiony cmentarz, a także typowe dla osadnictwa olenderskiego zabudowania gospodarskie wraz z wyposażeniem. W Noc Muzeów skansen zaprasza na regionalne warsztaty taneczne.
Muzeum Wisły Środkowej i Ziemi Wyszogrodzkiej w Wyszogrodzie przy ul. Rynek 1
Godz. 15.00 – 22.00
Ostatnie wejście godz. 21.15.
Placówka zbiera i dokumentuje zabytki związane z żeglugą, handlem i obyczajami ludzi zamieszkującej tereny Środkowej Wisły oraz obszar dawnej ziemi wyszogrodzkiej. Poza działami: archeologii, etnografii, wielokulturowości i wojen światowych można zobaczyć dział ilustrujący florę i faunę tego odcinka rzeki.
W Noc Muzeów o godz. 18 odbędzie się tam spotkanie podsumowujące poszukiwania mogiły powstańczej z roku 1863.

(1) Muzeum Mazowieckie w Płocku | Płock | Facebook

(1) 🔹Przed nami ulubiona impreza… – Muzeum Mazowieckie w Płocku | Facebook

Poprzedni
Następny
Polecane
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *