Radio Asymetria

post-header

Zespół.usmi tworzą dwaj_bracia.usmi – Damian (bębniarz.usmi) i Tomek (poeta.usmi). Swoją muzykę.usmi określają mianem narcobeatu.
Zespół.usmi praktykuje minimalizm.usmi, czyli:

-występuje jako duet.usmi, dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca na scenie, a także
-gra tylko krótkie_piosenki.usmi, dzięki czemu nie potrzebuje dużo czasu by przekazać to, co najważniejsze.

Tomek o “Chciałbym”:
„Chciałbym” opowiada o buncie, który jest naturalną reakcją na niespodziewane zmiany. Utwór powstał w burzliwym dla mnie okresie życia – utrata pracy, rozstanie, przerwane studia, rozpad zespołu. Bez planu i nadziei jeździłem po Polsce i Europie grając na ulicy i -choć to wyświechtany frazes- szukałem siebie. Miałem to szczęście, że dość szybko byłem w stanie ocenić sytuację z odpowiedniego dystansu. W ten oto sposób, gdzieś między Unter den Linden a Mostem Karola, zacząłem pisać o tym, że „chciałbym sobą jeszcze być”.
Po powrocie do domu zacząłem ubierać swoje przemyślenia w odpowiednie dźwięki. Jednym z pierwszych etapów pracy nad utworem, było przekonanie Damiana (perkusisty), do odejścia od klasycznych hardrockowych rozwiązań, które wykorzystywaliśmy w swojej twórczości przez ostatnie 10 lat. Potem poszło już prosto 🙂 – proste akordy i loopy przywiozłem ze „streeta”. „Chciałbym” to pierwszy utwór.usmi, który napisałem dla formującego się zespołu – to wtedy też przypomniałem sobie o swoim małym marzeniu – minimalistycznym acz modernistycznym duecie inspirowanym takimi zespołami jak Royal Blood czy Twenty one Pilots.

USMI – Chciałbym (Official Music Video)


Teledysk do “Chciałbym” wyreżyserował Krystian Kornel, na podstawie pomysłu naszego fotografa i przyjaciela Wojtka Przybysza. Za kamerą stanął Marek Mogilski (który współpracował wcześniej m. in. z Kwiatem Jabłoni). Nasz Klip to historia dwojga młodych ludzi – młodego, zagubionego artysty (w tej roli Adam Wojciechowski, znany m. in. z filmu “Rój”, w którym zagrał u boku Romy Gąsiorowskiej i Eryka Lubosa, a także klipu zespołu Lordofon “Francois Hardy”) i poukładanej, ambitnej architektki (w tej roli Bogumiła Trzeciakowska, którą można zobaczyć choćby w “Grach Rodzinnych” Netflixa), co na pierwszy rzut oka brzmi jak klasyczny, dobrze wszystkim znany mezalians. W tym przypadku jednak, relacja między dwojgiem ludzi staje się nie tylko trudna, lecz niebezpiecznie niemożliwa. Dlaczego? Zobaczcie sami.


Praca na planie była dla mnie wielką przygodą – był to nasz pierwszy klip, pierwszy profesjonalny plan zdjęciowy, a do tego spore wyzwanie logistyczne – zdjęcia zaczynały się bowiem o 6:00 rano, 200 km od miejsca, gdzie noc wcześniej graliśmy koncert. Mimo wielu przeszkód myślę, że Krystianowi udało się ukazać historię prostą, acz niebanalną, dobrze korespondującą z tekstem piosenki.
Eksplikacja odreżyserska (Krystian Kornel):
Pierwszy oficjalny teledysk zespołu .usmi będący zapowiedzią debiutanckiego albumu “generacja_z” to pełna emocji i psychologicznych zagadek opowieść o młodych bohaterach w obrazie starej i nowoczesnej Warszawy.
Filmowy pejzaż otulony plastycznymi kolorami w stylistyce vintage i klimatyczne zdjęcia poprowadzą Nas przez historię odnajdowania tożsamości i własnego ja w muzycznym świecie, pełnym jednak monotonii dnia codziennego.
Do czego doprowadzi Nas szalona podróż obu postaci i czy w naszych głowach nie rodzą się lub nie widniały ówdzie podobne potrzeby, twory i wyobrażenia? Czego tak naprawdę pragnie wewnętrznie każdy z nas?

„Chciałbym” dostępny we wszystkich serwisach streamingowych:
: https://link.emuze.me/usmichcialbym

Management/booking:
Tomek Czyżewski, 790 210 233
[email protected]

Social_media.usmi:

facebook.usmi: fb.com/usmi1121

instagram.usmi: instagram.com/@_.usm

tiktok.usmi: tiktok.com/.usmi

Materiał dzięki uprzejmości

Mariusz Majchrzak
promotor
tel, 695 014 374

Poprzedni
Następny
Polecane
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *